• Informacje na temat:

  żylaki nogi problem

Artykuły na temat: żylaki nogi problem
 • ​Usuwanie żylaków

  Żylaki nóg to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Wiążą się z nimi nieprzyjemne dolegliwości - bóle, obrzęki, drętwienie, skurcze łydek.

 • Problem z żylakami

  Nawet młode osoby, poniżej 20. roku życia, mogą mieć kłopoty z pękającymi naczynkami na łydkach i udach. Jak skutecznie sobie z nimi poradzić i nie dopuścić do tego, by zmieniły się w bolesne żylaki?

 • ...gazę.  Nie stój ani nie siedź zbyt długo w tej samej pozycji.  Nie noś ciasnych ubrań, utrudniających krążenie krwi.  Zapewnij nogom odpoczynek: połóż się na plecach na podłodze, a nogi umieść(...). Andrzej Szmurło Żylaki odbytu (hemoroidy) Guzki krwawnicze, potocznie zwane hemoroidami, ma każdy z nas...

 • Obawiasz się chirurgicznego zabiegu? Możesz usunąć żylaki bez bólu – laserem, parą, falami radiowymi lub lekiem w piance.

 • Szczególnie latem puchnące nogi dają się we znaki. Jeśli wieczorami skarżysz się na „ciężkie nogi”, może to zwiastować żylaki.

 • ...brzydkie i szpecą moje nogi. – Rzeczywiście, ma pani na podudziach rozszerzone, poskręcane żyły powierzchowne. – Nogi mnie bolą, puchną, miewam skurcze. No i te paskudne pajączki. Takie jak u mojej mamy i babci. Muszę nosić spodnie albo długie spódnice, aby je zasłonić. W dodatku miałam zapalenie żył i boję się, że to się powtórzy. – Cóż, żylaki to już problem cywilizacyjny. A skłonności...

 • Pani Marta (52) od dawna cierpiała na żylaki. Jej nogi wyglądały nieestetycznie, pod skórą widać było wyraźne, niebieskawe węzły. Wciąż miała też uczucie, że nogi są ciężkie – a już pod wieczór każda dosłownie ważyła tonę. Kiedy zrobiło się gorąco, dolegliwości jeszcze się nasiliły. Pani Marta, mając dość uciążliwości...

 • Wieczorem twoje nogi są spuchnięte i ciężkie? To mogą być pierwsze objawy niewydolności krążenia! Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka i jak radzić sobie z żylakami.

 • Występują stosunkowo rzadko, ale są poważne. Żylaki sprzyjają tworzeniu się zakrzepów, przez co zwiększają ryzyko rozwoju zakrzepowego zapalenia żył, w następstwie którego może dojść do groźnego dla życia zatoru tętnicy płucnej. Innym powikłaniem żylaków są trudno gojące się owrzodzenia na podudziach powstające wskutek zapaleń tkanki podskórnej.

 • Żylaki to powszechna choroba cywilizacyjna. Lekarze szacują, że z ich powodu cierpi nawet połowa męskiej populacji i ponad 60 procent kobiet. Co gorsze mogą być przyczyną licznych groźnych powikłań.

Dyskusje na temat: żylaki nogi problem
 • Mam problemy z żylakami

  Pomimo mojego młodego wieku (mam 20 lat), już mam problemy z żylakami. Bardzo często puchną mi nogi, niesamowicie bolą i już widać żyły :( W mojej rodzinie żylaki to problem dziedziczny... ma je moja babcia, mama i teraz zaczynają się już mnie :( Na zabieg jest jeszcze za wcześnie, więc co robić by sobie pomóc? Może ma ktoś podobne problemy i mógłby mi pomóc? Zwykłe maści i żele nie pomagają

 • Re: Ciąża a wysokie obcasy

  rodzinne, wiec moze warto by bylo zainwestowac w szpile? no właśnie chyba nie, zresztą nie wiem:) Ale żylaki są raczej dziedziczne. Moja znajoma też ma taki problem i całą ciążę (po za ciążą też(...) maniaczką szpilek, koturn itd., ale też przyszłą mamą i zawsze kiedy ktoś widzi mnie w takim obuwiu patrzy na mnie dość dziwnie... Więc jak to jest? Skoro czuję się dobrze, moje nogi nie puchną, to są

 • Re: Żylaki. Jak ich uniknąć?

  no cóż mogę powiedzieć. Nigdy nie chodziłam na szpilkach zawsze dbałam o nogi. Trochę ruchu dobre odżywianie. Jednak praca biurowa wykończyła mi kończyny i żaden zabieg nie ma sensu. Bo co go zrobię to od nowa jest problem przez siedzącą pracę.

 • Re: Jak zapobiegać żylakom?

  Problem aktualny bo nogi muszą dobrze wyglądać w wakacje. Ja wyleczyłam swoje żylaki http://bit.ly/1f82xnC

 • Re: 4 sposoby na opuchnięte nogi

  Mnie nie przekonują takie domowe metody. I wolę nie ryzykować, bo rodzinnie grożą mi żylaki. Częsta przypadłość u żeńskich krewnych. Dorby jest krem z kasztanowca. Stosunkowo tani i dostępny w aptekach i maxi3vena, która zawiera ruszczyk dobry na krążenie żylne. A puchnące nogi to może bnyć właśnie problem z krążeniem.

 • Krzywe nogi??

  Krzywe nogi to nic w porównaniu z "niebieskimi żyłkami", które "zdobią" moje nogi już od wczesnego dzieciństwa. Mam dopiero 16 lat, a mimo tego nie moge się pokazać w żadnej miniówce. Co prawda moje nogi nie są krzywe ale przyszłe żylaki skutecznie sprawiają, że nie pokazuje sie publicznie w krótkich spodnicach. Acha i nie myślcie sobie, że panikuję z powodu tych żyłek... Po konsultacjach