• Informacje na temat:

  przyczyny chorób bakteryjnych

Artykuły na temat: przyczyny chorób bakteryjnych
 • ...apetyt i powodować ataki wilczego głodu. Aby sprawdzić czy za nadmiar kilogramów u nas odpowiada zaburzenie mikrobiomu, najpierw trzeba wykluczyć inne przyczyny powodujące nadwagę, np. choroby(...) zażywać ich podczas infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie czy grypa. Nie zadziałają, a zaszkodzą. Przy infekcjach bakteryjnych antybiotyki trzeba tak dobrać, aby zwalczały konkretną grupę...

 • Astma oskrzelowa – przyczyny, objawy, leczenie

  Astma oskrzelowa (dychawica oskrzelowa, astma bronchitowa) to przewlekła choroba zapalna - jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Może być następstwem alergii, infekcji wirusowych i bakteryjnych, a nawet stresu. Nie należy jej lekceważyć - nieleczona staje się bardzo niebezpieczna.

 • Sam w sobie nie jest chorobą. To sygnał, że coś nam dolega. Kojarzy się głównie z przeziębieniem czy grypą. Może mieć jednak także inne przyczyny zdrowotne.

 • ...informacje na temat samopoczucia, przebytych chorób, także w dzieciństwie (dla płodności groźna jest np. świnka), zażywania niektórych leków (np. sterydów anabolicznych). W zależności od wywiadu oraz(...) moczowego do płciowego). Jeśli zostaną zidentyfikowane zaburzenia w składzie nasienia, zawsze trzeba znaleźć ich przyczyny. Zazwyczaj rozpoczyna się od podstawowych badań laboratoryjnych. Ocenia się...

 • ...na skórze lub narządach płciowych, to znak, że dopadła nas jedna z chorób wirusowych: ospa, półpasiec lub opryszczka narządów płciowych, wywołana przez wirusa HSV-2, kuzyna opryszczki wargowej (HSV-1). W każdym z tych przypadków nie wolno rozdrapywać czy wyciskać zawartości pęcherzyków – to prowadzi do rozsiania wirusa. Objawy tych chorób łagodzi wczesne podanie leków przeciwwirusowych. Warto...

 • Kamica nerkowa jest jedną z najczęściej występujących chorób układu moczowego. Zazwyczaj dotyka osób młodych i w średnim wieku. Dowiadujemy się o niej, kiedy dostajemy ataku ostrego bólu.

 • Uczucie ciągnięcia, kłucia czy skurczu w dole brzucha może mieć bardzo różne przyczyny. Sprawdź, co tak naprawdę może ci dolegać i jak szybko wrócić do zdrowia.

 • Jest jedną z najczęściej występujących chorób układu moczowego. Zazwyczaj dotyka osób młodych i w średnim wieku. Dowiadujemy się o niej, kiedy dostajemy ataku ostrego bólu.

 • Jest jedną z najczęściej występujących przewlekłych chorób skóry. Szacuje się, że choruje na nią ok. 1-3 proc. ludzi na świecie. Niestety obecnie nie ma farmaceutyku, który by całkowicie ją wyleczył, można tylko zaleczyć objawy. Łuszczycą w żaden sposób się nie zarazimy.

 • Gdy budzimy się mokrzy, to znaczy, że występuje u nas nadmierne pocenie się w nocy. Może to być objawem jednej z wielu chorób, od błahego przeziębienia do nawet raka. Nadpotliwość zdarza się częściej u mężczyzn niż kobiet, ponieważ to oni mają w organizmie więcej płynów ustrojowych.