• Informacje na temat:

  ostre zapalenie oddechowe

Artykuły na temat: ostre zapalenie oddechowe
 • Pani Ewa od rana zaczęła kasłać. Miała dreszcze i temperaturę ponad 38°C. Męczył ją katar i czuła się obolała. Wybrała się do przychodni, gdzie okazało się, że takich jak ona kaszlących osób jest więcej. Lekarz stwierdził, że to zapalenie oskrzeli.

 • Ostre zapalenie mięśnia sercowego trzeba odróżnić od zawału serca. Stąd konieczność pogłębionej diagnostyki. Jednym z badań jest echo serca.

 • ...}}--> Jak sprawdzić, czy rzeczywiście dolega nam zapalenie zatok? Oto metody, które pozwolą postawić diagnozę. W ostrej fazie choroby, przebiegającej z silnymi(...) analizie promieniowania podczerwonego, emitowanego przez badany fragment ciała (chora zatoka wydziela więcej ciepła niż zdrowa). Co szkodzi zatokom? Ostre zapalenie zatok najczęściej wywołują wirusy...

 • ...krwi. Otrzymane wyniki jednoznacznie wskazywały zapalenie mięśnia sercowego, spowodowane nieleczoną grypą. Grypa to choroba ogólnoustrojowa, dlatego jej skutki mogą dotyczyć różnych narządów – płuc(...) najbardziej osoby z osłabioną odpornością – dzieci, osoby po 65. roku życia, cierpiący na schorzenia przewlekłe, zwłaszcza układu oddechowego, np. POChP. Uważać muszą też chorzy na serce, np...

 • ...zapalenie oskrzeli. Jak rozwija się choroba? Na początku dokucza suchy kaszel, który nagle staje się dudniący i mokry – z powodu obrzęku błon śluzowych. Towarzyszy mu lekka gorączka i dreszcze. Po(...) farmakologiczne chronicznego nieżytu w okresie pogorszenia jest podobne jak w przypadku nieżytu ostrego. Zaś zabiegi naturalne stosujemy w miesiącach dobrego samopoczucia. Ich celem jest zahartowanie...

 • Hałas ulicy, głośna muzyka, silny wiatr – z tym wszystkim musi sobie ono radzić. A zapalenie boli! Dlatego o swoje uszy warto się czule zatroszczyć.

 • Jedz potrawy o łagodnym smaku, zrezygnuj z tych, które podrażniają błonę śluzową. Unikaj stresu i prowadź regularny tryb życia.

 • Choroby górnych dróg oddechowych dopadają nas zwykle w zimnych porach roku. Wyjątkiem wśród nich jest zapalenie...

 • Przyczyną zapalenia ucha jest zakażenie bakteryjne lub wirusowe, którego źródłem jest infekcja górnych dróg oddechowych. W tej postaci zapalenie ucha występuje najczęściej u dzieci. Częstemu pojawianiu się u nich choroby, sprzyjają jeszcze inne czynniki, takie jak budowa anatomiczna ucha, którego cechą jest np. krótka trąbka słuchowa. Pozostaje ona otwarta bezpośrednio na jamę gardłową (to...

 • Zapalenie krtani to proces zapalny obejmujący jej błonę śluzową. Niebezpieczeństwo wiąże się ze specyfiką budowy krtani dziecka. Składa się ona z luźnej tkanki łącznej, w związku z czym większa jest jej podatność na skurcze i obrzęk. Drogi oddechowe u małych dzieci są zaś wąskie. W efekcie nawet niewielki obrzęk może spowodować duszność i poważne kłopoty z oddychaniem.

Dyskusje na temat: ostre zapalenie oddechowe
 • Re: Przełom w walce z infekcjami uszu, gardła i nosa

  Ja daje entitis juz miesiąc. Nie wiem czy to zbieg okolicznosci ale... Dziecko właśnie skonczylo antybiotyk, zawaliło mu gorne drogi oddechowe jak nigdy do tej pory, w trakcie antybiotyku ostre zapalenie ucha. A z uszami nigdy nie mial problemu(5lat) pani Dokto powiedziala ze pewnie gdyby nie to lekarstwo chorowalby dużo bardziej.