• Informacje na temat:

  leczenie atopowego zapalenia skóry

Artykuły na temat: leczenie atopowego zapalenia skóry
 • Leczenie atopowego zapalenia skóry u dzieci

  Atopowe zapalenie skóry (AZS) rozpoznaje się u coraz większej liczby dzieci. Warto wiedzieć, że AZS może mieć podłoże genetyczne i niekiedy także przyczyny psychosomatyczne.

 • Atopowe zapalenie skóry - leczenie i pielęgnacja

  Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, jedna z najczęściej występujących chorób skóry. Jej charakterystycznymi objawami jest świąd, zmiany w budowie skóry i zaburzenie funkcjonowania układu immunologicznego. Pierwszym krokiem w leczeniu atopowego zapalenia skóry jest eliminacja uczulającego alergenu i regularne stosowanie nawilżających emolientów.

 • Atopowe zapalenie skóry. Jak łagodzić objawy?

  Jesień i zima to zły okres dla osób walczących z atopowym zapaleniem skóry lub łuszczycą. Jak złagodzić objawy tych chorób?

 • ...atopowego zapalenia skóry można zauważyć pomiędzy 3. a 6. miesiącem życia. Jest to tzw. wyprysk atopowy wczesnego dzieciństwa. Zmiany zwykle występują na twarzy, a zwłaszcza na policzkach(...) stan skóry chorego dziecka. Pomagają m.in. zwalczyć wysypkę oraz świąd, co przynosi ulgę maluchowi – a trzeba pamiętać, że leczenie AZS przede wszystkim ma na celu złagodzenie objawów i zaleczenie...

 • Łuszczący się naskórek, bolesne podrażnienia, świąd... To najczęstsze dolegliwości, jakie pojawiają się u dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Radzimy, jak ulżyć malcowi.

 • Leczenie atopowego zapalenia skóry W zależności od stopnia nasilenia stanu zapalnego oraz stopnia uszkodzenia naskórka lekarz może przepisać maści zawierające steroidowe substancje przeciwzapalne. Po wyleczeniu stanu zapalnego skóra nadal jest szorstka i sucha, konieczne jest więc regularne natłuszczanie w celu poprawienia jej kondycji.   Pielęgnacja skóry atopowej Do mycia skóry atopowej...

 • Jak leczyć atopowe zapalenie skóry

  ...°C. Sterydy czasem są niezbędne Leczenie atopowego zapalenia skóry ma na celu złagodzenie objawów i zaleczenie stanu zapalnego. Czasami nie da się przy tym uniknąć stosowania miejscowych leków sterydowych(...) możesz pomóc dziecku i złagodzić wyjątkowo przykre dolegliwości. Rozpoznanie atopii Pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry można zauważyć najczęściej między 3. a 6. miesiącem życia (tzw. wyprysk...

 • ​Czym jest atopowe zapalenie skóry i jak się to leczy

  Atopowe zapalenie skóry to choroba, pojawiająca się zwykle w dzieciństwie, wywołana nieprawidłową reakcją systemu immunologicznego na znajdujące się w środowisku alergeny. Organizm wytwarza zbyt dużo przeciwciał IgE skierowanych przeciw tym pospolitym alergenom, które nie powinny być szkodliwe dla zdrowego człowieka.

 • Atopowe zapalenie skóry

  Atopowe zapalenie skóry to choroba alergiczna uwarunkowana genetycznie. Jeżeli oboje rodzice są alergikami, ryzyko wystąpienia AZS u dzieci wynosi 70%.

 • Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie, w którym wyciszenie objawów (czas, gdy skóra jest w dobrej kondycji) przeplata się z okresami zaostrzenia. W gorszym czasie pojawia się uporczywe, silne swędzenie, szorstkość i przesuszenie skóry, czerwone grudki. Pod wpływem drapania i pocierania naskórek staje się zgrubiała, zaczerwieniony, pęka. Skórze atopowej brakuje naturalnej ochrony w postaci...