• Informacje na temat:

  konflikt krwi

Artykuły na temat: konflikt krwi
 • Większość z nas zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak konflikt serologiczny. Mamy jednak przekonanie, że dotyczy on tylko dzieci matek z ujemnym czynnikiem Rh krwi. I że wyłącznie te kobiety muszą wykonywać badania w ciąży. Tymczasem u pewnej grupy ciężarnych zaburzenia serologiczne związane są z niezgodnością budowy nie czerwonych krwinek, lecz... płytek krwi. Taki konflikt płytkowy...

 • Co mamy we krwi?

  Zdradź mi swoją grupę krwi, a powiem Ci, jakie jedzenie Ci służy, co kryje Twoja osobowość i jak tam u Ciebie ze zdrowiem.

 • Kiedy przyszłym rodzicom grozi konflikt serologiczny?

  Na forach dla ciężarnych często pojawia się temat konfliktu serologicznego. Czy dotyczy on każdej pary? Na czym tak naprawdę polega? O te i inne ważne kwestie, które interesują przyszłych rodziców, spytaliśmy eksperta.

 • Konflikt serologiczny - nie ma powodów do obaw

  Młode matki, zwłaszcza te, które debiutują, przeżywają w związku ze swą ciążą, całe szeregi lęków i obaw. Czasami można odnieść wrażenie, że są one nieco na wyrost, czasami świadczą zaś one o odpowiedzialnym podejściu do swej ciąży i zdrowia samej matki oraz noszonego przez nią dziecka. Jednym ze źródeł lęku jest sytuacja, gdy pojawia się tzw. konflikt serologiczny. Czy słusznie? Jest czego się...

 • Znasz swoją grupę krwi? Świetnie, bo to niezbędna wiedza, gdy zajdzie konieczność transfuzji. Ale jeśli jesteś w ciąży, może nie wystarczyć – przekonują lekarze. Właśnie ruszył specjalny program bezpłatnych badań krwi dla ciężarnych. Sprawdź, dlaczego warto je zrobić.

 • Czy badania na oznaczenie grupy krwi wykonuje się rutynowo u wszystkich nowo narodzonych maluchów, czy też tylko u niektórych dzieci? O wyjaśnienia poprosiliśmy naszego eksperta.

 • Jak stres wpływa na zdrowie

  Udało Ci się rozwiązać jakiś problem, dostałaś awans, cieszysz się ze spotkania z dawno niewidziana osobą? A może chorujesz, masz kłopoty w pracy lub konflikt w rodzinie? Wszystkie te sytuacje – zarówno pomyślne, jak i negatywne – mogą wywołać stres.

 • ​Analiza płodowego DNA - przełom w dziedzinie badań genetycznych

  O obecności płodowego DNA we krwi matki zaczęto już mówić pod koniec lat 60. Badacze nie mieli jednak wtedy zbyt dużego pojęcia, jak mogliby ten fakt wykorzystać. Przeszkodę stanowiło również jego niewielkie stężenie oraz stosunkowo trudna izolacja.

 • Dobry nastrój, radość życia i spokój wewnętrzny są na co dzień tak samo ważne, jak np. prawidłowe ciśnienie krwi! Tymczasem coraz więcej osób uskarża się na ich brak… Oto, jakie choroby mogą zakłócić nasz dobrostan psychiczny, jak je rozpoznać i skutecznie się leczyć.

 • ...około tygodnia. W jakim celu wykonywane jest to badanie? Badanie robi się w przypadku konfliktu serologicznego, żeby wiedzieć, czy dziecko nie ma anemii oraz jakie jest stężenie przeciwciał z twojej krwi, niszczących czerwone ciałka płodu. W przypadku dużego ich stężenia możliwe jest przetoczenie krwi jeszcze w twoim łonie. Na podstawie analizy próbki można również ustalić grupę krwi, a także...

Dyskusje na temat: konflikt krwi
 • Re: Jestem w ciąży z bratem mojego męża, można to ukryć?

  nieodpowiedzialni - najbiedniejsze to dzieciątko. Bo prawda może wyjść kiedyś na jaw nawet właśnie przy ciąży gdzie jak wyjdzie nie daj Boże konflikt serologiczny - kurcze kobieto zastanowiłaś się. Ioj to nie wiem co by było.... jeden i drugi by musiał badania krwi zrobić a ty je musisz mieć bo chodzi o Twoje dziecko. ja wspołczuje ci ale ganie za brak rozumu. jak idziesz do łózka z innym facetem

 • Re: Co mamy we krwi?

  Umiesz czytać ze zrozumieniem? W artykule napisali, że konflikt "WYSTĘPUJE gdy matka posiada krew z czynnikiem Rh-, a ojciec z czynnikiem Rh+" - co jest bzdurą - bo to, że ojciec ma Rh+ o niczym nie przesądza - konflikt jest dopiero wtedy, gdy dziecko ODZIEDZICZY PO OJCU Rh+, ale równie dobrze może odziedziczyć po matce Rh- i wtedy konfliktu NIE MA, mimo że ojciec nadal ma Rh+.

 • Re: Co mamy we krwi?

  Co za gł77upoty - konflikt serologiczny cyt: "Pojawia się on wtedy, gdy matka posiada krew z czynnikiem Rh-, a ojciec z czynnikiem Rh+". Bzdu77ra - jeśli płód ma po matce Rh-, to konfliktu nie ma, mimo że ojciec ma Rh+. Ponadto konflikt może wystąpić, jeśli matka ma Rh+, a płód po ojcu ma Rh-.

 • Re: Co mamy we krwi?

  Jeśli matka ma Rh- a dziecko odziedziczy Rh+ to JEST konflikt serologiczny.

 • konflikt

  Mysle, ze zagrozenie nie jest wielkie. Ja tez mam gupe krwi (RH-), moj maz (RH+), urodzilam trojke zdrowych dzieci.W ramach wyjasnienia, ojcem kazdego z nich jest moj maz ha ha ha. Potrzebne byly przeciwciala, ale na tym koniec :)

 • konflikt serologiczny

  ja mam grupe krwi O rh- a mój mąż 0rh+ i dopiero przy trzecim porodzie dostałam immunoglobuline bo synek odziedziczył krew po tacie

 • Konflikt serologiczny

  wystpuje wówczas gdy partnerzy mają różny oznaczni serologiczny krwi czyli "+" i " - " jeśli kobieta ma + to grupa krwi męzczyzny nie ma znaczenia, jesli kobieta ma " - " wówczas mężczyzna musi miec tez minus , jesli ma plus występuje konflikt - wystarczy przyjmowac antyciała i odpowiednio przygotować się do ciąży, potem dzidziuś również dostaje antyciała i wszystko gra. To czy mają 0, a, b czy

 • konflikt serologiczny

  Mam obawy związane z konfliktem serologicznym.Staramy się z mężem o dziecko, mamy rózne współczynniki:ja Rh - , mąż Rh+.Lekarz stwierdził, żebym o tym nie myślała, bo to się rzadko zdarza, poza tym pary myśląc o dziecku nie uzależniają tego od grupy krwi, ale ja i tak mam duże obawy.Może któras z was miała już jakieś doświadczenia z tym związane i chce mi udzielić odpowiedzi.Będę wdzięczna.

 • KONFLIKT SEROLOGICZNY

  MARTA...przechodziłam to samo.Mój syn ma dzisiaj 30 lat był i jest zdrowy.Nie masz się czego obawiać, nic złego się nie działo.Poza tym są badania krwi , które określają czy pojawiają się przeciwciała czy nie.Wszystko będzie dobrze, tylko pamiętaj, żeby po porodzie podali Ci szczepionkę, która pozwoli bez przeszkód urodzić drugie dziecko o ile będziesz chciała.Powodzenia

 • Konflikt z krwią

  Chcialabym sie waz zapytac czy slyszalyscie( - liscie)o tym, ze jezeli kobieta ma grupe krwi "0"a jej partner "AB", to z takiego zwiazku nie pocznie sie si edziecko??Czekam na wasze opinie na ten temat.Dziekuje..