• Informacje na temat:

  kamica nerkowa ból

Artykuły na temat: kamica nerkowa ból
 • Kamica nerkowa jest jedną z najczęściej występujących chorób układu moczowego. Zazwyczaj dotyka osób młodych i w średnim wieku. Dowiadujemy się o niej, kiedy dostajemy ataku ostrego bólu.

 • ...), inne choroby, np. nadczynność przytarczyc. Najczęstszym objawem kamicy nerkowej jest silny, ostry ból brzucha po stronie, gdzie wytworzył się kamień (kolka nerkowa). Towarzyszy on przemieszczaniu się(...) Czterdziestopięcioletnia pani Anna skarżyła się na bóle brzucha. Występowały napadowo, po lewej stronie. Pacjentka opisywała je jako tępy ból z wrażeniem parcia na stolec...

 • Kamienie w nerkach bardzo długo nie dają żadnych objawów. Co najwyżej co jakiś czas może pojawiać się ból pleców przypisywany problemom z kręgosłupem.

 • ...ilość płynów oraz… długie leżenie w łóżku. Istnieje też skłonność dziedziczna. U ok. 10 proc. chorych kamica nerkowa pojawia się po zakażeniach bakteryjnych. Objawy Choroba daje o sobie znać ostrym, pulsującym bólem w okolicy lędźwiowej, często promieniującym do pachwiny. Mogą pojawić się nudności i wymioty, obfite poty, krwiomocz. Gdy kamica przebiega z infekcją układu moczowego (a tak często bywa...

 • ...ból, a nawet powodują trudności w oddawaniu moczu. Najbardziej dramatyczne objawy dają, gdy zaczynają się przemieszczać przez moczowody do pęcherza moczowego. Obecność kamieni objawia się wtedy atakiem silnego bólu w okolicy lędźwiowej kręgosłupa i często można pomylić go ze zwykłym bólem kręgosłupa. Ból może trwać od kilku minut do kilkudziesięciu godzin. Niektórym chorym złogi udaje się wydalić...

 • Piasek i kamienie w nerkach, czyli kamica nerkowa

  Kamica nerkowa powstaje w wyniku odkładania się w układzie moczowym złogów. Piasek w nerkach i kamienie w drogach moczowych to często używane określenia tej dolegliwości.

 • Kamica nerkowa (moczowa) to jedna z najczęściej występujących chorób układu moczowego. Występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. Szczyt zachorowań u obojga płci jest obserwowany między 30. a 40. rokiem życia.

 • ..., cytryny, czekoladę, suszone figi, ogranicz ziemniaki. Kamica nerkowa bardzo długo może nie wywoływać objawów. Najczęściej złogi wykrywa się przypadkiem, przy okazji kontrolnego badania(...) są spore, powodują nieopisany ból. 1. Pierwsza pomoc – ciepły okład Jak najszybciej ogrzej okolicę nerek termoforem. Możesz też wziąć półgodzinną ciepłą kąpiel albo robić sobie okłady...

 • Kamica nerkowa dotyczy co dziesiątej osoby. Choroba może nie dawać żadnych objawów.

 • Mogą być różnych rozmiarów. Malutkie zwykle bezboleśnie wydostają się z nerek z moczem. „Rodzenie” większych sprawia jednak już ogromny ból. Oj, nie chcesz wiedzieć, jak to jest… Ale możesz temu zapobiec.

Dyskusje na temat: kamica nerkowa ból
 • Re: Re: Re: poród...

  Jezu Kochany co za bzdury wypisujesz! Każda kobieta inaczej przechodzi poród. To, że Cibie nie bolało to tak bardzo to nie znaczy, ze każda kobieta tak ma. I powiem Ci, że wiele ropdzajów bólu przeżyłam (kamica nerkowa, ból pooperacyjny) a także poród i dla mnie był to najgorszy najsilniejszy ból jaki kiedykolwiek przeżyłam.