• Informacje na temat:

  jak leczyć azs

Artykuły na temat: jak leczyć azs
 • ...można, a nawet trzeba leczyć. Zdaniem alergologów nie ma znaczenia wiek pacjenta. Na alergie cierpią zarówno małe dzieci, jak i młodzież, osoby dorosłe, a nawet w podeszłym wieku. Zwykle jest tak(...) alergia, np. alergiczny nieżyt nosa, astma lub atopowe zapalenie skóry. W przypadku, gdy chorują oboje rodzice, to ryzyko rośnie do 70 proc. Jeśli tata i mama mają ten sam rodzaj alergii (np. AZS) to...

 • Alergia u dziecka: Jak leczyć

  Uczulenia są dzisiaj bardzo częstymi problemami zdrowotnymi. Jak je rozpoznać oraz leczyć? W naszym alfabecie znajdziesz najważniejsze wskazówki wraz z komentarzem eksperta.

 • Mój 19-letni wnuk cierpi na AZS – atopowe zapalenie skóry. Od 2 lat jego choroba tak się nasiliła, że żaden lekarz nie może mu pomóc. Całe ciało pokrywają swędzące plamy. Używaliśmy różnych maści, ale zmiany nie ustępują. Wnuk nie może spać, uczyć się. Helena D. ze Szczecina (ŻnG 3)

 • Mój 19-letni wnuk cierpi na AZS – atopowe zapalenie skóry. Od 2 lat jego choroba tak się nasiliła, że żaden lekarz nie może mu pomóc. Całe ciało pokrywają swędzące plamy. Używaliśmy różnych maści, ale zmiany nie ustępują. Wnuk nie może spać, uczyć się. Helena D. ze Szczecina (ŻnG 3)

 • Jak leczyć atopowe zapalenie skóry

  Konsultacja: dr Ewa Najberg, alergolog z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tekst: Magdalena Leśkiewicz Wyprysk atopowy, czyli inaczej atopowe zapalenie skóry (AZS), jest przewlekłą chorobą alergiczną o podłożu genetycznym. Charakteryzuje się bardzo nasilonym świądem skóry. Cierpi na nią ok. 10-20 proc. dzieci. Mniej więcej połowa przypadków AZS zaczyna się w ciągu pierwszych sześciu...

 • ...łuszczenia się naskórka. Przyczyny takich problemów są bardzo różne: nadwrażliwość skóry, alergia kontaktowa, ale też coraz częściej Atopowe Zapalenie Skóry (AZS). Wówczas zmiany występują zwykle(...) porze. Stosuj tak długo, jak zaleci ci lekarz. Maści, leki, naświetlania w razie podrażnień Gdy zmiany skórne nagle wyraźnie się zaostrzają lub zaczynają się rozprzestrzeniać, zajmując coraz większą...

 • Zimą objawy tej choroby mogą przybrać na sile. Wyjaśniamy, w jaki sposób ją rozpoznać i jak właściwie pielęgnować cierpiącego na nią maluszka.

 • Atopowe zapalenie skóry (AZS) to występująca rodzinnie zapalna choroba skóry objawiająca się(...) leczyć. Przyczyny Atopowe zapalenie skóry zaliczane jest do chorób alergicznych. Dziś już jednak wiadomo, że jego przyczyną w części przypadków nie jest alergia, lecz defekt genetyczny w zakresie...

 • ...roztocza gromadzące się w słabo wietrzonych pomieszczeniach. I pyłki, dlatego objawy AZS mogą nasilać się w lutym – z reguły w tym miesiącu zaczynają pylić leszczyna i olcha. Jak się chronić? Radzi dr(...) choroby tego wymaga, doustnie).  W przypadku łagodnej postaci AZS pomaga stosowanie preparatów do skóry atopowej (jak Emolium, Oilatum, Avène, Lipikar, Topialyse Sensitive, które odpowiednio nawilżają...

 • Jeżeli chce się skutecznie leczyć alergię, trzeba najpierw ustalić, co właściwie uczula malucha. Niestety, nie jest to łatwe zadanie. Dlatego zanim wybierzesz się z dzieckiem do specjalisty, przez kilkanaście dni uważnie je obserwuj i zapisuj swoje spostrzeżenia. Mogą okazać się pomocną wskazówką!

Dyskusje na temat: jak leczyć azs
 • Re: Jak leczyć swędzenie skóry?

  w sumie nawet nie wiedziałam, że warto szukać na atopowe zapalenie skóry kosmetyków z olejem lnianym, a sporo na ten temat czytam bo mój chłopak ma azs więc to cenna uwaga.

 • Re: Jak leczyć swędzenie skóry?

  Atoperal to kosmetyki na azs, ja stosuję głównie u dzieci, sama raczej zimą się smaruję, bo bardzo przesusza mi się skóra. Faktycznie wystarcza na cały dzień, skóra już nie jest sucha, nie swędzi i się nie łuszczy.

 • Re: Jak leczyć swędzenie skóry?

  zimą kiedy intesywniej ogrzewamy mieszkania tak naprawdę większość z Nas moze mieć problem z przesuszoną skórą, ja przynajmniej mam. więc zimą potrzebuję intensywnego nawilżenia, dlatego kosmetyki z przeznaczeniem do skóry z problemami azs potrafią idealnie nawilżyć moją skórę, atoperal też już mam wypróbowany.

 • Re: Nietolerancja laktozy: jak ją leczyć?

  w pierwszej kolejności osadza sie w gardle, potem skapuje na oskrzela a potem na płuca - dlatego astma można się udusić. do tego dochodzi nabyta cukrzyca, chore nerki, AZS, głuchota, stany(...) zwierzecym są przeznaczone dla cielaka dla niego to dobroci, takie składowe jak laktoza, galaktoza, białka tj. kazeina, laktoglobulina i kompleks serwatkowy są nie do przejścia dla organizmu

 • Re: Rozwój cywilizacyjny zwiększa ryzyko wystąpienia AZS

  Czy ktoś wie jak leczyć skutecznie łuszczycę,ktora pojawiła się na łokciach u mojej córki.Stosowała do tej pory kolagen natural ale nie widać poprawy.