• Informacje na temat:

  czy opalanie jest groźne

Artykuły na temat: czy opalanie jest groźne
 • Wirus HCV to cichy niszczyciel komórek wątroby. Powoduje wirusowe zapalenie wątroby (WZW typu C). Jest przenoszony przez krew, np. podczas zabiegów medycznych. Na ile to możliwe(...) uwagę m.in. na to, czy założono nową końcówkę do ślinociągu, lekarz pracuje w jednorazowych rękawiczkach, użyte narzędzia są oddzielnie składowane. Gastroskopia – zapytaj, czy aparat jest poddawany...

 • To jedno z niebezpiecznych powikłań cukrzycy. Musi się z nim liczyć każdy, kto przyjmuje leki obniżające poziom cukru.

 • ..., ale one brzydko wyglądają. – Proszę je pokazać. Rzeczywiście, pajączków jest sporo. Mówi pani, że pojawiło się ich więcej w ostatnim czasie? – Tak, dodatkowo mam uczucie ciężkości nóg. Co jest(...) pajączków: kiedy mamy za dużo kilogramów, układ krwionośny jest bardziej obciążony, a cenę płaci za to najczęściej krążenie żylne. A z wiekiem żyły stają się słabsze, ich ścianki mniej elastyczne. A czy...

 • Teraz jest idealna pora, by zrobić dermatoskopię (bezpłatnie na NFZ). Lekarz obejrzy pieprzyki i sprawdzi, czy nie są groźne. Podpowie, na które mieć...

 • Bez względu na to, czy masz ciemną, czy jasną karnację i jak dużo zmian pigmentacyjnych jest na Twoim ciele, po zakończonym sezonie letnim koniecznie przejrzyj swoją skórę. Co może Cię zaniepokoić, wyjaśnia dr Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova.

 • Każda – dawna czy nowa zmiana skórna może przekształcić się w nowotwór, lepiej więc od czasu do czasu pokazać ją lekarzowi, a jeśli trzeba – wyciąć.

 • ​Znamiona - pieprzyki, plamki, piegi

  Wszelkie zmiany na skórze, przybierające różną postać i wielkość nazywamy znamionami. To skupiska komórek barwnikowych, które zazwyczaj nie oznaczają nic groźnego. Mogą być duże lub małe, płaskie lub wypukłe, a ich kolor wahać się od beżów i brązów po czerwień i czerń.

 • Jak pielęgnować i dbać o dziecko latem

  Ciepłe, słoneczne dni zachęcają, by spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu na dworze. Ale czy przypadkowo nie zaszkodzimy smykowi? Nie, jeśli będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad. Wraz z pediatrą radzimy, co zrobić, by w wakacje malec cieszył się dobrym zdrowiem.

 • Dla podtrzymania dobrego nastroju i dla wewnętrznego spokoju, sprawdźmy, czy lato wyszło nam na zdrowie! Badania zajmują chwilę, są bezbolesne (jeśli nie liczyć lekkiego ukłucia przy pobieraniu krwi) i bezpłatne. Niektóre możesz zrobić sama, w domu. Zatem… nie ma wymówek!

 • Odczulanie na pyłki traw i zbóż rozpoczyna się, gdy jeszcze brak alergenów – najpóźniej w marcu. Na chwasty zacznij terapię w kwietniu. na pyłki drzew – w październiku lub listopadzie.

Dyskusje na temat: czy opalanie jest groźne
 • A ja opalam się bardzo często, kiedy tylko mogę

  A ja mam jasną, nordycką karnację: blond włosy itd. a opalam się bardzo dużo i póki co nie mam żadnych problemów ze skórą, czy ogólnie ze zdrowiem. Na pewno żle robię, ale jestem maniakiem opalenizny i tyle. W zeszłym roku, podczas upałów, opalałem się nawet po 8dni z rzędu, codziennie po kilka godzin (w godzinach, gdy słońce jest najbardziej groźne, od 12 do 16-18). Najczęsciej opalam się leżąc