• Informacje na temat:

  czemu boli kręgosłup piersiowy

Artykuły na temat: czemu boli kręgosłup piersiowy
 • ...piersiowy kręgosłupa, będziesz jednak musiała poprosić o pomoc drugą osobę. Na kark i szyję możesz nakleić plastry sama. Taśma do tapingu jest wodoodporna (możesz się z nią myć, nie odklei się), przepuszcza(...) i pobudza zakończenia nerwowe, łagodząc ból. Zabieg nie jest trudny i możesz wykonać go sama, np. gdy boli cię kark. Opuszkami palców wskazującego, środkowego i serdecznego oraz kciukiem uciskaj obolały...

 • Najczęściej pracujemy, a nawet odpoczywamy w pozycji siedzącej. Jest szkodliwa dla kręgosłupa z kilku przyczyn. Podczas długotrwałego siedzenia dochodzi do nadmiernego nacisku na krążki międzykręgowe (dyski), w wyniku czego elementy elastyczne kręgosłupa nie są dożywione. Sprzyja to ich zwyrodnieniu i prowadzi do nieodwracalnych zmian. Zróbmy wszystko, by temu zapobiec!

 • Brak aktywności fizycznej, codzienny stres i nadwaga sprawiają, że bóle i zwyrodnienia kręgosłupa są jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Chorują coraz młodsi.

 • Jak rusztowanie utrzymuje całe ciało. Robimy mu krzywdę, gdy za dużo siedzimy. A to kręgosłup obciąża, powoduje niekorzystne zmiany, osłabia mięśnie. Połowa z nas cierpi z tego powodu. Oto najczęstsze dolegliwości.

 • Kręgosłup człowieka dzieli się na 5 odcinków i każdy z nich ma niełatwe zadanie do wykonania. Często nie ułatwiamy mu pracy... Siedzący tryb życia i unikanie spacerów to nasze główne grzechy. Do czego mogą doprowadzić? Jak tego uniknąć? Pytamy eksperta.

 • ...kilku powodów: wzmacniają się mięśnie znajdujące się dookoła kręgów (tzw. gorset mięśniowy), dzięki czemu kręgosłup jest bardziej stabilny, a przez to lepiej chroniony przed przeciążeniami; dochodzi(...) pogłębiać. To może być skutek zwyrodnień Według specjalistów u ponad 50 proc. osób uskarżających się na tzw. sztywny kręgosłup, objawy powodują zmiany zwyrodnieniowe. Im więcej mamy lat, tym...

 • Kręgosłup szyjny to jedno z najbardziej zapracowanych miejsc w organizmie. Nie tylko utrzymuje głowę i zapewnia jej ruchomość, ale także dba o równowagę całego ciała. Niestety, jak każdy inny(...); odcedź. Często leż na plecach z niewielką poduszką pod głową – to pozycja, w której kręgosłup szyjny może odpocząć i się zregenerować. Siadaj na specjalnej piłce. Wymusza poprawę postawy. Śpij na...

 • Kręgosłup szyjny jest bardzo ruchliwą i bardzo wrażliwą częścią naszego organizmu. Jest również niezwykle ważnym fragmentem szkieletu – od niego bowiem zależy sprawność naszych zmysłów...

 • Siedzący tryb życia często powoduje bóle głowy, brzucha czy kręgosłupa. Nasi specjaliści radzą, co robić, by uniknąć dolegliwości.

 • Podejrzewasz, że dziecko ma wadę postawy? Koniecznie to sprawdź! Być może przeprost pleców i garbienie to efekt martwicy kręgosłupa.