• Informacje na temat:

  ból zębów zgryz

Artykuły na temat: ból zębów zgryz
 • Zwykle na tydzień przed miesiączką doku czają mi zęby i dziąsła dookoła nich. Ból jest promieniujący, trudno więc określić, które dokładnie. W 2–3 dniu krwawienia wszyst ko przechodzi. Czy to możliwe, że dolegliwości związane są z cyklem? Teresa z Kielc .

 • Ból zęba może uprzykrzyć życie. Świdruje, pulsuje, jest tępy albo nie do wytrzymania,...

 • Jeśli jedzenie lodów, cukierka, kwaśnego jabłka czy wypicie łyku gorącej herbaty wywołuje przeszywający ból zębów, to sygnał, że są one nadwrażliwe.

 • Podobno podczas snu bardzo mocno zaciskam szczęki. Boję się, że to jest niebezpieczne dla zębów. Czy mam rację? - pyta 34-letnia Jadwiga z Sopotu. Ważna rada: proszę iść do stomatologa. To on zdecyduje, czy konieczne będzie zakładanie na noc specjalnej szyny, która zmniejszy nacisk szczęk.

 • Jak wypełniać ubytki i skorygować zgryz: Stomatologia estetyczna

  ...prawidłowe ustawienie zębów? Koniecznym elementem leczenia ortodontycznego jest terapia retencyjna (stabilizująca). Jej zaniedbanie może sprawić, że wada zgryzu powróci. Leczenie retencyjne trzeba(...)... życiowego partnera. Zgryz można wyprostować także dorosłemu Leczenie ortodontyczne to nie fanaberia. Proste zęby nie tylko dużo lepiej wyglądają, ale także są zdrowsze. Po pierwsze dlatego, że...

 • Bruksizm to zaburzenie polegające na zgrzytaniu zębami, niekontrolowanym ich zaciskaniu lub silnym pocieraniu. Takie zachowanie może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia uzębienia, ale to nie utrata szkliwa stanowi tu największe zagrożenie. Może doprowadzić do bólów głowy, problemów ze słuchem i do zdeformowania całego układu kostnego.

 • Wybielanie zębów. Metody na każdą kieszeń

  Wraz z wiekiem oraz ilością wypijanej kawy, herbaty i czerwonego wina kolor zębów, niestety, ciemnieje. Jeśli chcesz go ładnie i bezpiecznie rozjaśnić,...

 • Ból głowy- zdrowotny barometr

  .... Przykładowo – stan zapalny lewej piątki może wywoływać ból prawej połowy twarzy. Ból w okolicach policzków może powodować także pogłębiająca się (nieleczona od dzieciństwa) wada zgryzu. Kiedy żuchwa ciąży(...) go pozbyć, wystarczy usunąć przyczynę: wyspać się, odpocząć, rozluźnić mięśnie… Doraźnie, kiedy ból jest dokuczliwy, można wziąć tabletkę środka przeciwbólowego (dostępnego bez recepty). Uwaga! Jeśli...

 • Krzywe zęby to najczęstsza wada zgryzu. Dochodzi do niej, gdy zbyt wąskie szczęki nie mogą pomieścić wszystkich zębów.

 • ​Aparaty ortodontyczne: rodzaje i odpowiednia higiena

  Odkąd na rynku pojawiły się aparaty ortodontyczne, wyprostowanie zębów stało się łatwiejsze. Istnieją aparaty zdejmowane oraz stałe, które stosuje się w zależności od wady i wieku pacjenta. Celem aparatu jest właściwe ułożenie zębów oraz przywrócenie odpowiedniego układu szczęki. Aparat zbudowany jest z zamków, pierścieni oraz wymiennych drutów, dzięki którym następuje korekta zgryzu.