• Informacje na temat:

  ból przy gryzieniu

Artykuły na temat: ból przy gryzieniu
 • Są w ciągłym użyciu podczas codziennych czynności – przy pracy, chodzeniu, pisaniu, gryzieniu...

 • ...i negatywnie reaguje na niektóre substancje pokarmowe. Dla jednych będzie to np. laktoza, dla innych wysoka zawartość glutenu, dla jeszcze innych – ostre przyprawy. Inna sprawa, że na pewne produkty bólem(...) przy kaszlu i ucisku, towarzyszą mu brak apetytu, nudności, wymioty i gorączka – może być objawem zapalenia wyrostka, co wymaga natychmiastowej wizyty w szpitalu. Gdy silny ból w środkowej i górnej...

 • Twoje maleństwo cierpi, bo dokucza mu ucho, brzuszek albo ząb? Zanim sięgniesz po środek przeciwbólowy z apteki, wypróbuj jedną ze sprawdzonych metod, które stosowały kiedyś nasze babcie.

 • Zwykle krew pojawia się przy myciu zębów lub przy gryzieniu twardych pokarmów. Na szczęście można szybko i skutecznie poradzić sobie z tym problemem.

 • Podczas szerokiego otwierania ust czujesz ból? Słyszysz szmery, kliknięcia i tarcia? Dokuczają ci bóle głowy lub karku? Idź do stomatologa, by zbadał twój staw skroniowo-żuchwowy.

 • ...upragnioną ulgę, ale po paru miesiącach znów zaczęła mieć uciążliwe problemy z trawieniem. Tym razem przyczyna była odwrotna: kwasu solnego okazało się być za mało. Uwaga! Organizm nie czuje się dobrze ani przy nadkwasocie, ani przy niedokwasocie. Zresztą objawy niedoboru i nadmiaru kwasu mogą być podobne. W obu przypadkach chorzy skarżą się na dolegliwości, które pojawiają się niedługo po...

 • ...zgłębnik do kieszonki dziąsłowej, zauważyłam niewielką ilość krwi. Zęby pacjentki nie ruszały się. Rozpoz nałam zapalenie przyzębia, czyli paradontozę. Choroba ta jest najczęstszą przyczyną utraty zębów przed 35. rokiem życia. Jest dziś prawie tak samo rozpowszechniona jak próchnica. Jaki jest mechanizm rozwoju tej choroby? Przyczyną paradontozy jest stan zapalny dziąseł, który szerzy się na tkanki...

 • Ból brzucha, wzdęcie, biegunka – sprawdź, kiedy można podejrzewać, że to nie jest zwykła niestrawność i jak sobie wtedy skutecznie pomóc.

 • Choć ból gardła kojarzy się nam z zimą, ta choroba często atakuje właśnie latem. O tym, jak sobie z nią radzić, krąży wiele różnych opinii. Przekonaj się, które z nich są prawdziwe!

 • Mojej córeczce (7 miesięcy) chyba wyrzynają się pierwsze ząbki... Często pociera rączkami o policzki i wkłada paluszki do buzi. Zrobiła się marudna, popłakuje. Czy są jakieś preparaty, które mogłabym jej podawać, żeby złagodzić ból dziąsełek? Ile czasu potrzeba, by urosły wszystkie ząbki? - pyta Emilia z Lublina?

Dyskusje na temat: ból przy gryzieniu
 • Aparatka

  Mam 21 latek i od 3 miesięcy aparat na górze, od środy będę miała jeszcze dół. Jestem zadowolona z tego co zrobiłam i nie wstydzę się metalu na zębach ;D. Ból?? żadnego, nawet po wizycie u ortodony, no może minmalnie przy gryzieniu. bardziej bolało wyrwanie 5 zębów przed złożeniem tego cuda bo mam za wąską szczękę i żuchwe i kiedy 8 zaczeły mi rosnąć wszystko zaczeło na siebie włazić. Teraz