• Informacje na temat:

  ból i drętwienie nóg przyczyny

Artykuły na temat: ból i drętwienie nóg przyczyny
 • Uczucie mrowienia kończyn dolnych często określa się jako drętwienie nóg. Może to być również odczuwalne jako ból, ociężałość. Takie wrażenia czuciowe lekarze określają mianem parestezje. Możemy wyróżnić kilka podstawowych przyczyn tego stanu.

 • Jeśli ból pleców się powtarza albo występuje w określonych sytuacjach (np. rano), trzeba poradzić się lekarza i zacząć leczenie. Inaczej kłopoty będą się(...). Prowadzi to do zesztywnienia kręgosłupa. ●Zanim kręgosłup da o sobie znać i pojawi się uczucie jego sztywności, mogą dokuczać: tępy ból w dole pleców (szczególnie silny nad ranem), ogólne osłabienie...

 • To jedna z najczęstszych dolegliwości. Aby skutecznie z nią walczyć, trzeba znać jej przyczyny, a one mogą być bardzo różne.

 • Nosisz wysokie obcasy i sądzisz, że to one odpowiadają za to, że twoje stopy puchną i bolą? Niekoniecznie. Poznaj inne przyczyny tej dolegliwości. Tekst: Magdalena Patryas.

 • Niemal każdy z nas doświadczył choć raz tego nieprzyjemnego uczucia, gdy nagle świat zaczyna wirować i nie sposób utrzymać równowagę. I to wcale nie musi się dziać pod wpływem alkoholu. Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny zawrotów głowy.

 • ...nerwów rdzeniowych. I wtedy pojawia się przenikliwy ból. komputerem lub telewizorem, niewłaściwa pozycja przy biurku, dźwiganie ciężarów, stres… To wszystko daje o sobie znać. Jak? Przeszywającym bólem w plecach! Ale to dopiero początek naszych dolegliwości. Nie możesz tego tak zostawić.

 • ..., drętwieniem rąk i nóg czy palącymi bólami. Symptomy choroby mogą pojawić się nagle lub rozwijać się w dłuższym okresie. W polineuropatii dąży się do usunięcia przyczyny uszkodzenia komórek nerwowych, np(...) immunosupresyjne oraz przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, przeciwbólowe. Czasem pomaga rehabilitacja.

 • ...w odcinku szyjnym. Jeśli zaś dotyczy obu nóg, najprawdopodobniej uszkodzonym odcinkiem układu nerwowego jest rdzeń kręgowy w odcinku lędźwiowym. Co ciekawe, przejściowe niedowłady pojawiają się też(...) wiotkie niedowłady i zanik mięśni. A także opadanie rąk i stóp, upośledzone czucie (głównie w stopach i dłoniach), mrowienie, palenie, drętwienie. Aby wygrać z niedowładem, musimy przejść dwa etapy...

 • Czterdziestotrzyletnia pani Helena trafiła do poradni zdrowia psychicznego z podejrzeniem nerwicy. Wcześniej była diagnozowana przez neurologa z powodu drętwienia nóg. Dolegliwości występowały z przerwami od kilku lat. Rok wcześniej pacjentka była nawet hospitalizowana z powodu niedowładu nóg, ale wykonane wówczas badania nie wykazały nieprawidłowości. Kobieta skarżyła się także na występujące...

 • ...kręgosłup szyjny, odczuwasz to w okolicy szyi, karku, ramion. Czasem pojawia się też drętwienie ręki lub ból z tyłu głowy. Rozgrzewanie. Dolegliwości złagodzi ciepły okład na kark i szyję. Ogrzewanie(...) i przeciwbólowe. Jednak o tym, który z nich okaże się bardziej skuteczny dla ciebie, musi zdecydować ortopeda po zdiagnozowaniu przyczyny bólu. Ze skierowaniem od specjalisty zabiegi te są refundowane...