• Informacje na temat:

  badanie moczu w ciąży wyniki

Artykuły na temat: badanie moczu w ciąży wyniki
 • ​Ile kosztują badania w ciąży?

  Niektóre badania w ciąży podlegają refundacji z NFZ w każdym przypadku (np. USG, morfologia), inne jedynie w określonych sytuacjach (np. amniopunkcja), a za jeszcze kolejne należy zapłacić samemu. Koszt badań jest różny i zależy od ich rodzaju.

 • Wybierasz się na badania analityczne krwi i moczu? Przygotuj się, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowego wyniku oraz błędnego rozpoznania choroby. Aż 3/4 błędów powstaje na etapie przedlaboratoryjnym na skutek niewiedzy pacjentów.

 • Mama po 40. Jakie badania zrobić przed i w ciąży

  ...każdej wizycie lekarz zmierzy ci ciśnienie i wypisze skierowanie na morfologię, badanie moczu i stężenie glukozy we krwi. Około 25. tyg. ciąży ginekolog zleci wykonanie testu obciążenia glukozą, by(...) AMH – ich wyniki będą potwierdzeniem zachowania płodności. Warto też wykonać badanie pozwalające ocenić potrzebę powtórnego szczepienia przeciw żółtaczce typu B (anty-HBs). Konieczne jest oznaczenie...

 • ...badanie, szczególnie jeśli sama masz czynnik Rh–. Jeśli dziecko odziedziczy po ojcu Rh+, twój organizm podczas pierwszej ciąży może potraktować krwinki płodu jako obce i wytworzyć przeciwciała, co jest groźne dla następnej ciąży. W takiej sytuacji tuż po porodzie trzeba przyjąć immunoglobulinę, która zapobiegnie konfliktowi serologicznemu przy drugim dziecku. Analiza moczu Pozwala wykryć...

 • Nietrzymanie moczu dotyka mnóstwa kobiet. Nie zawsze jedyne rozwiązanie to wkładki i pieluchy. Tę dolegliwość można leczyć!

 • ​Jakie badania w ciąży powinno się wykonać?

  Ciąża jest stanem, w którym każda przyszła mama musi szczególnie dbać o zdrowie. Jej stan wpływa nie tylko na nią, ale także na rozwijające się dziecko. W związku z tym powinna być pod stałą opieką lekarską i kontrolować swoje zdrowie. Jakie badania w ciąży powinna wykonać przyszła mama?

 • Medycyna nuklearna pozwala diagnozować nawet trudno dostępne miejsca. Badanie jest niebolesne i bezpieczne, ale dobrze się do niego przygotuj.

 • ...wielkość nawet do kilkunastu centymetrów średnicy. Objawy? Ból podczas współżycia, obfite przedłużające się miesiączki, uczucie pełności w jamie brzusznej, częstsze oddawanie moczu. Jak wykryć mięśniaki(...). Koszt trzymiesięcznej kuracji wynosi ponad 2 tys. złotych. Więcej o chorobie i nowym leku na stronie: www.miesniakimacicy.pl Nietrzymanie moczu Co to za choroba? Cierpi na nią aż 30 proc...

 • ...Niezależnie od tego czy usilnie starasz się o zajście w ciążę, czy raczej robisz wszystko, aby ten moment jeszcze nie nastąpił, w sytuacjach niepewności niecierpliwisz się, chcąc w końcu mieć pewność - "jestem w ciąży czy nie?". Test ciążowy może dać Cię tę informację.

 • ...​Częste oddawanie moczu to nie tylko utrudnienie życia. Może to być objaw poważnego problemu zdrowotnego, dlatego takiej dolegliwości nie należy ignorować.