• Informacje na temat:

  badanie alkoholu w moczu

Artykuły na temat: badanie alkoholu w moczu
 • Choroby nerek wiążą się z upośledzonym wydalaniem wody i produktów przemiany materii. Odbija się to niekorzystnie na układzie krwiotwórczym, gospodarce elektrolitowej i hormonalnej. Stan naszych nerek pokazuje badanie moczu.

 • ​Nietrzymanie moczu - jak zapobiegać i leczyć?

  Nietrzymanie moczu to wstydliwa dolegliwość dotykająca najczęściej kobiety po czterdziestce. Wstyd trzeba jednak opanować i poradzić się lekarza. Prawidłowa diagnoza i terapia w większości przypadków prowadzą do wyleczenia.

 • ...(a najlepiej zrób przy nim samobadanie). Np. marzec - morfologia krwi i badanie ogólne moczu Z końcem zimy warto sprawdzić ważne wskaźniki. Mało urozmaicona dieta (a dodatkowo np. obfite miesiączki) mogły stać się przyczyną niedokrwistości. Zaś przebyte infekcje (także układu moczowego) – nie do końca zostać wyleczone. Badanie krwi: - min. dobę wcześniej nie pij alkoholu – zagęszcza krew...

 • Wybierasz się na badania analityczne krwi i moczu? Przygotuj się, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowego wyniku oraz błędnego rozpoznania choroby. Aż 3/4 błędów powstaje na etapie przedlaboratoryjnym na skutek niewiedzy pacjentów.

 • ...miniopatrunek uciskowy – wtedy krew szybko zostanie zatamowana. Analiza moczu to kolejne ważne badanie, które dostarcza wiedzy na temat naszego zdrowia Aby wynik był wiarygodny, musisz pobrać mocz stosując(...) pobrać mocz poranny, z jego środkowego strumienia. O co chodzi? Otóż pierwszą partię moczu oddajemy do muszli sedesowej, a dopiero następną (w połowie oddawania moczu) do pojemnika na badanie. Pierwsza...

 • ...dzienniczek, w którym zapisujemy, to co się wydarza. Z aparatem nie można się kąpać. Co daje? Zapis z rejestratora wczytywany jest do komputera. Badanie wykrywa zaburzenia rytmu serca. Pozwala też ocenić(...) odpowiednie leczenie zabiegowe. Jak się przygotować? Przed badaniem trzeba zaszczepić się przeciw żółtaczce typu B (WZW B) i wykonać takie badania, jak morfologia krwi, stężenie kreatyniny, badanie...

 • Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyczy także młodych kobiet. O tym, jak sobie z nią radzić i jak ważne jest wsparcie, rozmawiamy z autorką bestsellerów, Małgorzatą Kalicińską, która doświadczyła problemu osobiście.

 • Nietrzymanie moczu dolega co czwartej kobiecie po 45. roku życia i 20 proc. młodszych pań. Problem może być przejściowy i trwać np. tylko podczas ciąży, czasem jednak pozostaje na zawsze lub pojawia się w okresie premenopauzy i menopauzy. Panie uważają NTM za wstydliwą dolegliwość i nie szukają pomocy. Niestety, objawy nasilają się, stając się przyczyną rosnącego przygnębienia i depresji.

 • ...badanie moczu, badanie biochemiczne, USG pęcherza i uroskopię. Czasami potrzebne są tak zwane badania urodynamiczne, które oceniają, czy na przykład pęcherz nie jest nadaktywny (opróżnia się zbyt często, mimo, że nie ma w nim zbyt wiele moczu). Jak możemy sobie pomóc? Przede wszystkim trzeba usunąć przyczyny nykturii. W zależności od tego pomocne może być unikanie picia kawy, herbaty i alkoholu...

 • Jak leczyć piasek w nerkach?

  Rzadko odczuwasz pragnienie, pierwszą herbatę potrafisz zrobić sobie dopiero pod koniec dnia. W twoim moczu obecne są dziwne drobinki wyglądem przypominające piasek. To może być kamica szczawianowa. Jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem i wykonaj niezbędne badania.