• Informacje na temat:

  amerykańscy rodzice

Artykuły na temat: amerykańscy rodzice
 • Jak pokonać szkolny stres

  Na uczniowskie lęki nie ma jednej recepty. Poradzenie sobie z nimi przychodzi znacznie łatwiej, jeśli rodzice w porę zauważą, że dziecko ma kłopoty.

 • Rodzice są podzieleni. Jedni szczepią dzieci, choć obawiają się powikłań po szczepionce. Inni, z tego samego powodu, odmawiają jej podania. ludźmi. Coraz częściej mówią „mam tego dość”.

 • ...nagroda niż najsłodszy cukierek Niektórzy rodzice twierdzą, że dziecka nie należy często chwalić. Bo to je „rozpuszcza”, „psuje”, czyni próżnym i zarozumiałym. Nic bardziej mylnego. Dzięki pochwale(...) zawalczyć o wygraną. Dziecko chce wiedzieć, że rodzice mu kibicują, bardzo potrzebuje wsparcia i dobrych słów, okazania zrozumienia, bez oceniania lub ośmieszania. Wzmacniające komunikaty: Jak podkreśla...

 • Przytulanie, masowanie i łaskotki to nie tylko dowody miłości. Czy wiesz, że takie pieszczoty służą też zdrowiu malucha? Dzieci, którym rodzice nie szczędzą czułości, szybciej przybierają na wadze i mają lepszą odporność.

 • Nigdy wcześniej nie było tylu źródeł wiedzy o wychowaniu dzieci. Tymczasem rodzice są zagubieni, nauczyciele sfrustrowani, a dzieci włażą wszystkim na głowę. Jak omijać pułapki rodzicielstwa, radzi pedagog, prof. Bogusław Śliwerski. Rozmawia Magdalena Jankowska.

 • ...złożone z kilkunastu uczniów, których rodzice włączają się w proces dydaktyczny w miarę możliwości. Część rodzin korzysta z pomocy wykwalifikowanych guwernerów. Choć trwają wakacje, dzień przed moją(...) czas u cioci w kancelarii notarialnej. Z kolei 12-letni Ignaś bardzo interesuje się medycyną, a 5-letnia Basia – fotografią. – Wchodząc w rolę nauczyciela, nie przestaje się być rodzicem. Czasem...

 • Smoczek - jaki wybrać i o czym pamiętać?

  Jego podawanie od lat wzbudza kontrowersje. Młodzi rodzice podzielili się na smoczkowych fanów i zagorzałych przeciwników „sztucznego uspokajacza”. Zapytaliśmy więc ekspertów, co sądzą o podawaniu smoczka. Okazało się, że jego ssanie wcale nie musi być złem koniecznym i... nawet ma swoje dobre strony!

 • Jak przekonać dziecko do nocnika?

  .... miesiąca życia. Według tej specjalistki trening czystości powinien zakończyć się przed 2. rokiem życia. Jednak nie zawsze się to udaje, dlatego np. amerykańscy naukowcy dają maluchom znacznie więcej...

 • Zalety życia bez smartfona

  Nie rozstajesz się z laptopem, twoje dziecko wciąż surfuje po sieci. Jak odnaleźć równowagę w cyfrowym świecie, radzi William Powers, amerykański dziennikarz, autor bestsellera „Wyloguj się do życia”.

 • Idźmy na spacer!

  Spacer, nawet bardzo wolny, ma zbawienny wpływ na zdrowie. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że osoby, które nie unikają tej aktywności, rzadziej zapadają na choroby serca. Dotlenia Świeże(...) w wózku, powinno mieć jedną bluzeczkę więcej niż rodzice, ale biegający kilkulatek, nie powinien mieć zbyt wielu warstw, wystarczy, jeśli będzie ubrany podobnie do was, może nawet nieco lżej. Wzmacnia...