Unikasz seksu? Czas na terapię

Wolisz spać zamiast kochać się z partnerem? Na myśl o zbliżeniu masz mdłości? Czas na terapię!

Reklama

Zaburzenia popędu seksualnego może mieć różne podłoże. Może być to efekt przemęczenia, stosowania leków, antykoncepcji hormonalnej, znudzenia się partnerem i jego ciałem oraz monotonią w łóżku.

Życie seksualne to ważny element w każdym związku, dlatego nie należy lekceważyć długotrwałego braku ochoty na seks i zasięgnąć porady seksuologa.

Nie wahaj się zasięgnąć porady seksuologicznej!

Zgłaszając się do lekarza, należy przygotować się na rozmowę o własnych emocjach, sytuacji zawodowej, finansowej i zdrowotnej. To wszystko wpływa bowiem na apetyt na seks.

Może okazać się też konieczne przeprowadzenie badań ginekologicznych lub urologicznych. Dużą uwagę przykłada się też do wyników badań krwi, określających czynność wątroby i tarczycy. Po zapoznaniu się z podłożem problemów lekarz rozpocznie terapię.

Ile par, tyle rozwiązań problemu. W niektórych przypadkach wystarczy rozbudzić fantazję, zaglądając do poradników erotycznych, w innych konieczna jest psychoterapia i przyjmowanie leków podnoszących libido.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Twoje Imperium

Zobacz również

  • To nowoczesna hormonalna metoda zapobiegania ciąży, która nie obciąża wątroby. Stosowana już od lat na Zachodzie, cieszy się dużą popularnością. więcej