Jak osiągnąć orgazm?

W czasie stosunku nie myśl tylko o przyjemności partnera, ale staraj się skoncentrować na własnych doznaniach. Koniecznie mów kochankowi, co ci się podoba i co cię podnieca! Jesteś zestresowana codziennymi problemami?

Przed położeniem się do łóżka z partnerem odpręż się – na przykład pozwól sobie na dłuższą kąpiel lub wypij lampkę ulubionego wina.

Reklama

Najnowsze amerykańskie badania dowodzą, że nawet sześć na dziesięć kobiet ma kłopoty z osiągnięciem satysfakcji w trakcie stosunku.

Analizując wypowiedzi kilkuset ankietowanych pań, naukowcy stwierdzili, że przyczyny nieodczuwania rozkoszy najczęściej leżą m.in. w niskiej samoocenie pań, ich niezdrowym stylu życia oraz bagażu niesatysfakcjonujących doświadczeń erotycznych, przez które zraziły się do seksu.

By poczuć przyjemność...

Ankietowane kobiety same przyznały, że ich najczęstszym problemem jest nieodczuwanie pożądania i pobudzenia seksualnego. Jeżeli mimo braku chęci decydują się na seks ze względu na nalegania partnera, to w trakcie stosunku często odczuwają suchość pochwy i ból, co w opinii seksuologów nastawia je jeszcze bardziej negatywnie do kolejnych seksualnych eksperymentów.

Brak orgazmu to poważny problem. Aby go wyleczyć, zatroszcz o siebie. Wysypiaj się, staraj się mniej przejmować codziennymi kłopotami, więcej się ruszaj: idź na spacer, pobiegaj lub pojeździj na rowerze.

No i odważ się rozmawiać z partnerem o swoich potrzebach. Może wszystko jest kwestią zbyt krótkiej gry wstępnej? Jeżeli natomiast twoim problemem jest suchość pochwy, pomyśl o zakupieniu nawilżającego żelu intymnego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Twoje Imperium
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Co trzeba wiedzieć o antykoncepcji hormonalnej?

    Antykoncepcja hormonalna to nie tylko popularne tabletki. Dostępne są także inne jej formy - plastry, wkładki domaciczne lub zastrzyki. Antykoncepcja hormonalna daje dużą skuteczność, ale i wiąże... więcej