Dieta dla żołądkowców

Dzięki zmianie nawyków żywieniowych można pozbyć się zgagi i innych dolegliwości żołądkowych bez wspomagania się lekami. Wyklucz pokarmy nasilające objawy, a wprowadź produkty o działaniu leczniczym.

Umożliwi to regenerację podrażnionej błony śluzowej przełyku i żołądka. Niniejsza dieta nie służy utracie kilogramów, choć może temu sprzyjać. Poza listą produktów wskazanych i zakazanych zwróć uwagę na produkty łagodzące bolesne objawy.

Najważniejsze zasady diety

Reklama

Żegnajcie panierki

Smażenie sprzyja refluksowi i zgadze, a panierki obfitują w tłuszcze nasycone. Jedz więc chudy drób, cielęcinę i wołowinę po ugotowaniu lub upieczeniu.

Zioła koniecznie!

Po obfitym posiłku pij herbatę imbirową lub z kopru włoskiego. Do dań dodawaj kmin rzymski. Zioła te ułatwiają trawienie i zapobiegają zgadze.

Warzywa – tak, ciasteczka – nie

Polub buraki i ziemniaki, neutralizujące nadmiar kwasu. Unikaj cebuli. Słodycze nie są wskazane, wyjątkiem jest biszkopt. Pij dużo wody mineralnej, bez gazu.ej.waż łagodzi ona objawy zgagi.

Kawa tak, ale...

Po wypiciu kawy z mlekiem odczuwasz dyskomfort? Pij tylko filtrowaną, zawsze z dodatkiem mleczka migdałowego (zmiksuj zblanszowane migdały z wodą).

Artykuł pochodzi z kategorii: Dieta

Na żywo

Zobacz również

  • Dieta kontra smog

    Bronimy się przed trującymi pyłami, nosząc maseczki czy stosując oczyszczacze powietrza. Ale do tej walki trzeba także dołączyć odpowiednie odżywianie. więcej