Skuteczne leczenie wrzodów żołądka

Ostatnio miałam w życiu i pracy sporo stresów. Niestety, nadmiar kawy i wypalanych papierosów sprawił, że odnowiły się u mnie wrzody żołądka. Lekarz zalecił lekkostrawną dietę, zero przypraw i używek, ale to nie pomaga. Brzuch nie daje mi spokoju. Co robić? Agata z Wrocławia (ŻnG 32)

Reklama

Od lat borykam się z podobnym problemem, wypróbowałam już różne zalecane metody i odkryłam, co mi pomaga. Stosuję lekkostrawną dietę, a ponadto dwa razy dziennie piję herbatę z kozieradki (można też zażywać suplement diety).

Kozieradka chroni błonę śluzową wyściełającą żołądek, dzięki czemu działa łagodząco na zmienione chorobowo miejsca i chroni przed powstaniem następnych. By przygotować leczniczą herbatkę, gotuję szklankę wody, a po zdjęciu jej z ognia dodaję do niej jedną łyżeczkę ziaren kozieradki pospolitej i zaparzam przez pięć minut.

Czekam, aż troszkę przestygnie, i wtedy wypijam. Innym sposobem, który się sprawdza, jest jedzenie bananów. Neutralizują kwasy w żołądku i zmniejszają ból, łagodzą podrażnienia i pokrywają ścianki żołądka warstwą ochronną. Staram się też zwiększyć swoją odporność na stres, dlatego słucham muzyki relaksacyjnej – robię to zaraz po przebudzeniu i przed snem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Ucho pływaka

    ​Tak naprawdę jest to zapalenie ucha zewnętrznego. Możesz się go nabawić na basenie czy w saunie. Jednym słowem, głównym sprawcą jest woda lub wilgoć. Chorobę wywołują bowiem bakterie i grzyby,... więcej