Olejowe kuracje ojców Bonifratrów na problemy z woreczkiem żółciowym

Recepty zakonników na problemy z woreczkiem żółciowym należą do najskuteczniejszych metod naturalnych. Wypróbuj i przekonaj się sama!

Kamienie w pęcherzyku żółciowym – potocznie zwanym woreczkiem – to problem wielu kobiet, zwłaszcza po 40. roku życia i pań walczących z nadwagą. Dolegliwości mogą nie dawać objawów, przypominać niestrawność albo nawet powodować bolesne kolki. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli specjalista uzna, że choroba nie jest zaawansowana, warto sięgnąć po receptury ojców Bonifratrów.

Reklama

Wiele osób twierdzi, że przyczyną kamieni jest nadmiar wszelkich tłuszczy w diecie. Założenia kuracji Bonifratrów są inne. Ich zdaniem zbyt mało tłuszczów sprawia, że pęcherzyk żółciowy nie jest regularnie opróżniany, co powoduje powstawanie w nim kamieni.

Ale... Tłuszcz tłuszczowi nierówny... Ojcowie Bonifratrzy zalecają, aby całkowicie odstawić wszystkie tłuszcze zwierzęce i bazować na zdrowych, roślinnych olejach: rzepakowym, rycynowym, lnianym, oliwie z oliwek. Poniżej 4 kuracje zbawienne dla woreczka.

Superłatwe

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie leczniczych mikstur, wykorzystaj prosty sposób, który również pomoże ci pozbyć się kamieni żółciowych.

Ojcowie Bonifratrzy zalecają picie przed snem łyżki oliwy z oliwek. Następnego dnia, na śniadanie, należy wypić sok wyciśnięty z cytryny wymieszany z 2–3 łyżkami oliwy. Kurację stosujemy 10 dni, odstawiając na ten czas tłuszcze zwierzęce.

Zastosuj oczyszczającą miksturę na bazie oliwy z oliwek i żółtka

Stosując tę metodę oczyścisz woreczek żółciowy z zalega jących w nim drobnych kamieni i piasku. Oto wskazówki, jak krok po kroku sporządzić leczniczą miksturę.

●Przygotuj 150 ml oliwy z oliwek. W małej miseczce starannie utrzyj żółtko z łyżeczką drobnego cukru. Do masy, cały czas mieszając, dodaj po łyżeczce soku z cytryny i koniaku. W trakcie ucierania, dolewaj małymi porcjami przygotowaną wcześniej oliwę (najlepsza jest z pierwszego tłoczenia).

●Miksturę wypij na czczo, małymi łykami, w ciągu 30 minut. Po wypiciu leż godzinę na prawym boku – dzięki temu kamienie zaczną schodzić do układu trawiennego.

Leczniczy efekt na dłużej

Aby zapobiec tworzeniu się nowych kamieni w drogach żółciowych, codziennie przed śniadaniem pij sok z cytryny rozcieńczony w szklance ciepłej wody.

Odkryj moc koktajlu z soku i oleju

Przez 5 dni przed zastosowaniem kuracji wypijaj codziennie litr soku jabłkowego, który rozpuści złogi. Szóstego dnia postępuj według poniższych wskazówek.

● Łyżkę soli karlsbadzkiej rozpuść w 1/2 szklanki wody. Wypij. Po 3 godz. wypij ponownie roztwór z soli karlsbadzkiej, a po godzinie 120 ml dowolnego oleju zmiksowanego z sokiem z grejpfruta lub cytryny.

● Następnego dnia wypij 200 ml oleju. Dodaj do niego dowolną ilość soku z cytryny lub np. porzeczkowego. Połóż się na prawym boku i przyłóż ciepły termofor na wątrobę.

A może ocet?

Jeśli nie chcesz pić mikstury na bazie oliwy, w zamian możesz stosować ocet jabłkowy, który również rozpuszcza kamienie. Po łyżce pij 5 razy dziennie przez 10 dni.

Wypróbuj leczniczą nalewkę z oliwy, jajek i spirytusu

Ta kuracja wymaga pewnej samodyscypliny. Warto jednak się na nią zdobyć, bo działa żółciopędnie i rozpuszcza kamienie.

● Dwa jajka utrzyj z 125 ml oliwy. Dodaj sok z cytryny i 50 g spirytusu. Nalewkę podziel na 3 równe porcje. O godz. 18 wypij jedną jej część, o 20 drugą, a o 22 trzecią. Po wypiciu każdej porcji połóż się na 30 minut na prawym boku.

● O godz. 8 rano wypij 2 łyżki oleju rycynowego. Ponownie przygotuj nalewkę i podziel ją na 3 porcje. Przed godziną 13.00 wypij jedną, o 15.00 drugą, a o 17.00 trzecią porcję. Po wypiciu każdej porcji połóż się na 30 min na prawym boku. O godzinie 18.00 znów wypij 2 łyżki oleju rycynowego. Kurację trzeba powtórzyć po 10 dniach.

Szybka ulga w bólu

Przechodzenie kamieni przez żółciowód po zastosowaniu kuracji olejowej czasem może być bolesne. Dlatego miej w tym czasie pod ręką dowolny środek rozkurczowy, np. No-Spę.

Gdy dopadnie cię atak kolki

Kolka żółciowa, zwana też atakiem woreczka żółciowego, objawia się silnym, promieniującym do pleców bólem w okolicy prawego podżebrza, powyżej pępka. Zwykle pojawia się kilka godzin po zjedzeniu tłustej, ciężkostrawnej potrawy. Towarzyszące mu wymioty i nudności nie przynoszą ulgi.

W razie ataku najlepiej się położyć i zrobić ciepły okład na brzuch. Szybko trzeba wziąć środek rozkurczowy. Warto wspomóc się preparatami żółciopędnymi i przeciwzapalnymi (np. Sylimarolem).

Zioła pobudzą przepływ żółci

Doraźna pomoc w razie dolegliwości przy świątecznym przejedzeniu.

Dziurawiec. Wpływa korzystnie na wydzielanie i przepływ żółci. Można po każdym posiłku pić domową herbatkę (1–2 łyżeczki suszonego ziela zalej szklanką wrzątku, zaparzaj kilka minut).

Gotowe preparaty z apteki: Succus Hyperici, Dziurawiec, Gastrobonisol.

Mniszek lekarski. Herbatka z jego korzenia ułatwia trawienie tłuszczów. Preparaty z mniszka warto stosować przy zastoju żółci w pęcherzyku, kolce spowodowanej obecnością kamieni i po zabiegach na drogach żółciowych.

Gotowe preparaty z apteki: Cholitol, Cholesol.

Mięta lub rumianek. Herbatkę z wybranego zioła popijaj po obfitych, bogatych w tłuszcze posiłkach.

Ostropest. Zawiera sylimarynę, która wspomaga pracę wątroby i zapobiega tworzeniu się kamieni. Łyżkę nasion zalej szklanką wrzątku. Zaparzaj 10 min. Pij 3 razy dziennie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Naj

Zobacz również

  • Swędzenie, mrowienie, pieczenie i szczypanie skóry okolic intymnych to najczęściej objawy podrażnienia. Swędzenie okolic intymnych i pochwy może być łagodne lub silne. Dowiedz się więcej o tej... więcej