Jak pokonać ból wątroby

Kiedy coś zjem, czuję bóle w okolicy wątroby. Czy pomogą mi ziołowe herbatki? A może zażywać preparaty z wyciągiem z ziół? Eugenia (52 l.) z Lidzbarka

Wątrobie szkodzi sposób odżywiania, w którym jest za dużo tłuszczy, białka, białego pieczywa, słodyczy, a także leki (przeciwbólowe, uspokajające, nasenne), stres i alkohol. Staraj się ją więc wspierać naturalnymi sposobami i ziołowymi mieszankami.

Pij na czczo mieszankę z soku z cytryny

Reklama

1-2 razy w tygodniu pij na czczo mieszankę z soku z cytryny, 2 łyżek oliwy i 2 łyżeczek Cholesolu (wyciągu z kocanek, rumianku, kolendry, czarnego bzu, mniszka) i połowy szklanki gorącej wody.

Możesz wymieszać po 50 g kwiatu jarzębiny, kocanki, liścia bobrka, owocu kolendry, ziela glis tnika, pięciornika, korzenia mniszka, mięty, dziurawca. Zaparz 3 łyżki mieszanki w 3 szklankach wody i wypij je w ciągu dnia. Najlepiej wlej do termosu, aby napar był stale ciepły. Albo łyżkę drożdży zagotuj kilkakrotnie w szklance wody (uważaj, bo łatwo kipią) i pij przez 2-3 miesiące. Napój będzie gotowy do spożycia, gdy po kilkakrotnym zagotowaniu drożdże przestają rosnąć (świadczy to o zakończeniu ich rozmnażania).

Picie drożdży jest wskazane

Picie drożdży jest wskazane po kuracji antybiotykami, sterydami, które uszkadzają wątrobę. Pomocna jest wtedy witamina B 12 znajdująca się w drożdżach, która jest w nich łatwo przyswajalna.

Dwa razy dziennie, rano i wieczorem, pij 2 łyżeczki octu jabłkowego i łyżeczkę miodu rozpuszczone w szklance wody.

Wątrobę odtruwa sok i kwas buraczany

Wątrobę odtruwa też sok i kwas buraczany (tzw. kulis). Aby go przygotować, zalej ciepłą, przegotowaną wodą obrane, pokrojone buraki i odstaw na kilka dni. Przelej przez sito, przypraw do smaku i systematycznie pij kilka razy dziennie przez kilka miesięcy. Możesz też wycisnąć sok ze świeżych buraków i pić go z odrobiną miodu.

Bardzo ważne

Wątroba wykonuje ok. 500 różnych zadań, z których większość ma istotne znaczenie. Nie może ich przejąć inny organ. Jedna z najważniejszych funkcji to odtruwanie organizmu. Przeciążona wątroba zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Objawem jej niewydolności są wzdęcia, zaparcia, gazy, złe tolerowanie wielu potraw i zgaga.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Bella Relaks
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Tak objawia się zaćma

    Jest tak powszechną chorobą, że uważa się ją za naturalną konsekwencję procesu starzenia. Rozwija się powoli i bezboleśnie przez lata. więcej