Infekcje pochwy

Od pewnego czasu borykam się z infekcjami pochwy. Objawiają się pieczeniem, świądem i upławami. Może to skutek uboczny kuracji antybiotykowej? Próbowałam różnych preparatów, poprawa była chwilowa. Może któraś z Czytelniczek poradziła sobie z tą dolegliwością? - pyta pani Bożena z Krakowa.

Znam skuteczny spo sób na Pani dolegliwość: proszę przez dwa tygodnie przed snem robić sobie kąpiele z dodatkiem ziela krwawnika. Wskazane jest ono przy uporczywych upławach i świądzie sromu, bo wykazuje działanie antybakteryjne, grzybobójcze i osłaniające. Nie tylko chroni przed infekcjami, ale stosowane zewnętrznie sprzyja gojeniu drobnych ran i otarć, zapobiega niekorzystnym zmianom śluzówki. Jego ekstraktów używa się do zastępowania hormonów w łagodzeniu objawów menopauzy. Zaleca się je również przy zapaleniach jajników, mięśniakach oraz zaburzeniach cyklu miesiączkowego. Jak przygotować taką kąpiel? Należy zalać 100 gram ziela zimną wodą i pozostawić na 12 godzin. Następnie doprowadzić mieszankę do wrzenia i dodać do wanny z ciepłą (nie gorącą) wodą. Kąpiel powinna trwać około 15 minut. Więcej informacji o krwawniku znajdzie pani w książce Marii Treben „Apteka Pana Boga”.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Istnieje coraz więcej dowodów na to, że zdrowe dziąsła to zdrowy cały organizm, a stany zapalne i choroby dziąseł mają związek z występowaniem groźnych dla człowieka schorzeń, w tym nowotworów.... więcej