Atopowe zapalenie skóry: Jak leczyć

Mój 19-letni wnuk cierpi na AZS – atopowe zapalenie skóry. Od 2 lat jego choroba tak się nasiliła, że żaden lekarz nie może mu pomóc. Całe ciało pokrywają swędzące plamy. Używaliśmy różnych maści, ale zmiany nie ustępują. Wnuk nie może spać, uczyć się. Helena D. ze Szczecina (ŻnG 3)

Odpowiada Elżbieta z Lipna: Proszę koniecznie na- mówić wnuczka na wykonanie testów na nietolerancję pokarmową. Żywność, która nas uczula, może nasilić, a nawet wy- wołać schorzenia autoimmunologiczne. Sama tego doświadczyłam. Miałam dole gliwości ze strony tar czycy (choroba Hashi- moto) oraz stawów.

Okazało się, że nasilało je uczulenie na mleko i gluten. Teraz, gdy od 9 miesięcy wykluczyłam je z diety, stawy przestały mnie boleć, polepszyły się wyniki tarczycy i moje ogólne samopoczucie.

Reklama

Test na nietolerancję po- karmową Food Detective można wykonać samodzielnie (do kupienia w internecie i sieci aptek Dbam o Zdrowie) lub skorzys tać z pomocy lekarza, który jednocześnie udzieli dietetycznej porady.

Informacji proszę szukać na stronie www.food-detective. com, www.cambridge-diagnostics.pl. Znajdzie tam Pani mapkę konsultantów. Proszę też zapoznać się z metodą leczenia pani Ewy Dąbrowskiej (ośrodek w Mielnie i Gołubiu Kaszubskim).

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Tak objawia się zaćma

    Jest tak powszechną chorobą, że uważa się ją za naturalną konsekwencję procesu starzenia. Rozwija się powoli i bezboleśnie przez lata. więcej