• Informacje na temat:

  jedna nerka nie funkcjonuje

Artykuły na temat: jedna nerka nie funkcjonuje
 • Jak rozpoznać i leczyć zapalenie nerek?

  Zdrowe nerki odfiltrowują z krwi zbędne produkty przemiany materii, usuwają z organizmu nadmiar wody, wpływają na wartości ciśnienia tętniczego i równowagę kwasowo-zasadową. Zaburzenia w pracy nerek dotykają więc nie tylko ich samych, ale mają też wpływ na funkcjonowanie całego ustroju.

 • Problemy z nerkami. Jak leczyć

  Istnieje wiele sposobów poprawienia funkcjonowania organizmu. Skuteczny jest np. wiosenny detoks. Warto go przeprowadzić i wesprzeć pracę nerek!

 • Kiedy przestają należycie spełniać swoje funkcje, mówimy o ich niewydolności. Schorzenie może się rozwijać bezobjawowo...

 • ...bezcenne substancje to przede wszystkim wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Ważne proporcje ✣ Tłuszcze omega-6 i omega-3 występują w parze, jednak w rozmaitych proporcjach. Dla naszego(...)Już chyba nikt nie wierzy dietom, w których tłuszcz przedstawia się jako głównego winowajcę w kwestii nadwagi. Nie może go zabraknąć w naszych posiłkach, bo jest podstawowym budulcem każdej komórki...

 • Potas w organizmie człowieka wpływa na wiele procesów w nim zachodzących. Jest konieczny do jego prawidłowego funkcjonowania. Jego niedobór powoduje hipokaliemię, zaś jego nadmiar to hiperkaliemia, o której jest mowa w przypadku przekroczenia stężenia 5,5 mmol/l we krwi.

 • ...mają postać sprężystych, rozciągliwych rurek. Jednak pod wpływem różnych czynników mogą zachodzić w nich niekorzystne zmiany, które powodują, że tętnice przewężają się i twardnieją, a krążenie jest(...)W ciągu dnia nasze ciśnienie może zmieniać się nawet... 100 tysięcy razy! Opada, to znów rośnie, ale jeśli nienadmiernie, nie powoduje to problemów ze zdrowiem. Dopiero ciśnienie powyżej 140/90 mmHg...

 • Anemia i jej rodzaje. Jak rozpoznać i leczyć?

  Czujesz ciągłe zmęczenie i senność? Jeżeli nie jest to skutek przepracowania, być może masz anemię. Najczęstszym powodem choroby jest brak żelaza.

 • Przeszłaś na dietę, mniej jesz, gimnastykujesz się... Tyle starań, a kilogramów nie ubywa? Być może, to z przyczyn zdrowotnych nie udaje ci się schudnąć. Może być też tak, że popełniasz błędy żywieniowe.

 • Ta choroba wcale nie musi rozwijać się latami. Możemy ją wyhodować w tempie ekspresowym. Już tygodniowe objadanie się może ją zapoczątkować. A dobra wiadomość? Są sposoby na to, żeby się przed nią obronić.

 • Bardzo chce Ci się pić? Halo, w ten sposób organizm daje Ci znać, że jest odwodniony. A to niebezpieczny stan, który zaburza pracę wielu narządów. Żeby więc do niego nie dopuścić, trzeba uzupełniać straty na siłę, choć wcale nie czujesz pragnienia. Słyszałaś, że dwa litry płynów dziennie to norma? Otóż nie dla wszystkich. Sprawdź, czy jesteś w grupie najbardziej zagrożonych odwodnieniem. Kto...