• Informacje na temat:

  afazje

Artykuły na temat: afazje
 • Mąż ostatnio przeszedł tzw. afazję, która objawiła się zaburzeniami mowy. Zalecono mu picie dużych ilości płynów i unikania gwałtownych ruchów. Czy to wystarczy? - pyta Anna z Warszawy.

 • Udar mózgu to poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Na szczęście można je wcześniej rozpoznać, bowiem organizm zwykle wysyła sygnały ostrzegawcze.

 • ...najbardziej dotkliwą niesprawność po udarze obejmującym lewą półkulę mózgu są zaburzenia funkcji językowych (afazje), a więc trudności w wypowiadaniu się, rozumieniu komunikatów językowych, ujawniające się...

 • Na dofinansowanie zakupu podręczników mogą w tym roku liczyć rodzice uczniów klas: drugiej, trzeciej i szóstej szkoły podstawowej, trzeciej szkół ponadgimnazjalnych, a także niektórych klas szkół artystycznych.

 • Skleroza: Jakie objawy, jak leczyć

  Masz problemy z koncentracją, brakuje Ci najprostszych słów, gubisz klucze, wzruszasz się bardziej niż zwykle? Dodatkowo zauważyłaś u siebie częste objawy poirytowania? To może być znak, że Twój mózg zaczyna się starzeć i masz pierwsze objawy sklerozy.

 • Uderzenie w głowę – ułamek sekundy, który może odmienić życie. Do tej pory nader często lekceważono zagrożenie, jakim jest wstrząśnienie mózgu. Tymczasem w wielu przypadkach jego długofalowe następstwa są po prostu fatalne.

 • Tętniak mózgu - objawy i leczenie

  Nawet kilka procent dorosłych ma w mózgu tętniaka. Wielu ludzi dowiaduje się o nim przypadkiem, przy okazji badań obrazowych głowy, które lekarz zleca z powodu migreny lub problemów z zatokami. Co oznacza taka diagnoza?

Dyskusje na temat: afazje
 • Re: Agata Kornhauser-Duda. Atuty pierwszej damy

  gwiazda chyba ze spalonego teatru alebo teatru pantomimy ….. milczaca mimoza , cierpiaca na afazje ! bez wlasnego zdania na zaden temat ! a moze pokazecie styl i szyk gwiazdy przed okresem kiedy ubieralo ja stado stylistow za nasze pieniadze ?

 • Re: Agata Kornhauser-Duda. Atuty pierwszej damy

  dumna ? to widac do dumy bardzo malo cie potrzebne , podziw na calym swiecie , nie przesadzaj chyba smiech do rozpuku, niby prezydent z wiecznie przyglupawym usmieszkiem kret…..a i obok niemowa cierpiaca na afazje , powiedz co tutaj podziwiac ? nieudaczniectwo …..

 • Re: Andrzej Duda pokazał choinkę w Pałacu Prezydenckim

  ty z twoim komentarzem Katarzynie Tusk do piet nie siegasz tchorzu nie majacy odwagi sie podPiSac wlasnym imieniem , dlaczego ? czyzby wstydzilo sie swojej sympatii do marionetki i chorej na afazje malzonki ….zalosne nic majace IQ ameby

 • Re: Antykoncepcja długoterminowa pewna i bezpieczna

  Chodzę do szkoły, kruki ładnie śpiewają... opiszę Wam moją klasę... jest nas czworo 'normalnych' Polaków... reszta ma dysleksje, dysgrafie, dyskalkulie, dysortografie, schizofrenie, afazje, autyzm, niedosłuch, niedowidzi... wytwory upośledzonych rencistów... szkole bardzo zależało, by tu uczęszczali, bo dostaje na nich większą dotację oświatową niż na nas... paru dochodzi z kościelnego sierocińca