Ziołowe oczyszczanie płuc

Toksyczne płuca mogą być przyczyną astmy czy stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Zdjęcie

Mięta pieprzowa /123/RF PICSEL
Mięta pieprzowa
/123/RF PICSEL

Warto więc sięgnąć po dary natury i oddychać pełną piersią.

Oregano. Roślina znana jest ze swoich właściwości grzybobójczych, bakteriobójczych i przeciwwirusowych. Jeśli często dokuczają Ci choroby układu oddechowego, możesz pić herbatę ze świeżych lub suszonych liści dwa razy dziennie. Jeszcze bardziej skuteczny jest olejek z oregano. Wystarczy kilka kropel dodać do herbaty lub ciepłego mleka i pić raz dziennie. I pamiętaj, że to także przyprawa do potraw.

Reklama

Mięta pieprzowa. Możesz ją pić jak herbatkę, żuć liście czy dodawać kilka kropel do kąpieli. Uwaga, jeśli masz problemy z kamieniami żółciowymi, nie powinnaś jej stosować.

Miodunka. Kwasy tej rośliny uważane są za bardzo skuteczne w ochronie płuc. Napar z 1-2 łyżeczek ziół możesz pić trzy razy dziennie.

Eukaliptus. 5-10 kropli olejku eukaliptusowego wlej do miski z gorącą wodą. Możesz też dorzucić świeże zioła. Nakryj głowę ręcznikiem i pochyl się nad parą wodną.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jedzenie na lepszy nastrój

    Wbrew pogodzie za oknem, nie damy się chandrze. Na początek szczęścia poszukamy na talerzu. Bo to, co jemy, wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. więcej