Użądlenie pszczoły - naturalne lekarstwo

Już starożytni Rzymianie cenili zalety jadu pszczelego. Dlaczego więc nie mielibyśmy dzisiaj z nich korzystać?

Na widok pszczoły wpadamy w histerię i za wszelką cenę chcemy uniknąć użądlenia. Dlatego pomysł, by dobrowolnie wprowadzić do swego organizmu jad pszczeli może wydawać się nam szalony.

Ale... warto przekonać się do tego, gdyż już od stuleci jad pszczeli uchodzi za naturalne lekarstwo na m.in. reumatyzm, choroby układów nerwowego i krwionośnego, stany zapalne nerek, migreny i alergie skórne.

Reklama

Reakcje organizmu na użądlenie pszczoły bywają różne. Niektórzy z nas jedynie zauważą na skórze lekkie zaczerwienienie. Inni zaś skarżą się na długo utrzymującą się opuchliznę, ból i pieczenie.

Jak wygląda leczenie jadem?

W jego trakcie terapeuci nadzorują mikroużądlenia, na które są wystawieni uczestnicy terapii. Początkowo jest to od pięciu do dziesięciu użądleń.

Każdy kolejny seans oznacza stopniowe zwiększanie ich ilości. Jeżeli organizm dobrze znosi jad, ilość użądleń można zwiększyć maksymalnie do tylu, ile kilogramów waży uczestnik terapii.

A co, jeśli przekonują cię zalety jadu pszczelego, ale boisz się samego żądlenia? Istnieje możliwość wprowadzania jadu pod skórę przez ostrzykiwania.

Obie formy leczenia są tak samo skuteczne. Niemniej jednak nie jest zalecane leczenie się czystym jadem na własną rękę. Za to w domu bezpiecznie można korzystać z kremów, maści i balsamów zawierających ten jad.

Kto powinien unikać użądleń?

Nie każdy może dać się żądlić. Przeciwwskazaniami do poddania się takiej terapii są uczulenie na jad pszczeli, cukrzyca, gruźlica oraz choroba nowotworowa. Nie należy jej stosować również u dzieci, dorosłych powyżej siedemdziesięciu lat i kobiet w ciąży.

Pozwól się użądlić, bo to... pożyteczne!

Nie uciekaj przed pszczołami! Warto przez chwilę pocierpieć, gdyż jad ma wiele zalet!

Propolis działa bakteriobójczo, odtruwa wątrobę, reguluje ciśnienie krwi, ułatwia gojenie się ran i ropnych wrzodów.

Nie tylko miód i jad, ale i inne produkty pszczół służą twemu zdrowiu

Kremy z jadem pszczelim wygładzają zmarszczki, ujędrniają skórę oraz poprawiają jej kolor.

Pyłek pszczeli jest bardzo odżywczy. Zaleca się jedzenie go trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

Zdjęcie

/Arch./Fotolia
/Arch./Fotolia

Agnieszka Pacuła

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Twoje Imperium
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Bez obaw zdejmuj buty

    Jesienią i zimą wiele godzin nosimy ciężkie, zabudowane obuwie. To sprawia, że skóra stóp nie oddycha i pojawia się nieprzyjemny zapach. więcej