Piwo dla ciała i włosów

Piwo zawiera witaminy, najwięcej tych z grupy B, działających korzystnie na skórę i układ nerwowy. Poza tym jest bogate w minerały: wapń, żelazo, fosfor, potas. Działa bakteriobójczo i odmładza dzięki zawartości przeciwutleniaczy.

Płukanka do włosów. Do ostatniego płukania dodaj szklankę (ok. 200 ml) ciemnego piwa. Spłucz włosy. Pozostaw chwilę, aby płukanka spłynęła z pasm i delikatnie wytrzyj włosy. Po takim zabiegu włosy doskonale się układają bez żelu i lakieru.

Tonik do cery tłustej. Do szklanki ciemnego piwa dodaj pół szklanki wody mineralnej, trzy łyżki octu jabłkowego i sok z połowy ogórka. Przecieraj tonikiem twarz, dekolt i plecy.

Reklama

Kąpiel piwna. Dwie butelki ciemnego piwa (ok. 0,5 litra każda) wlej do wanny z ciepłą wodą. Dodaj 3-4 krople olejku pomarańczowego lub goździkowego. Odpoczywaj 15 minut. Ciemne piwo nie tylko wygładza skórę, ale także wzmacnia układ odpornościowy.

Szampon do tłustych włosów. Do szamponu dodaj pół szklanki ciemnego piwa i dwie łyżki octu winnego. Myj nim włosy co drugi dzień.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Tłuszcze w lekkiej letniej diecie

    Jako że lato rozgościło się u nas już na dobre, nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać z jego dobrodziejstw. Odpoczynek w plenerze? Jak najbardziej. Opalanie? Tak, oby z umiarem. Świeże... więcej