Pielęgnacja naturalna, czy jest skuteczna?

Trend na naturalność i ekologię wdziera się z wielka siłą w coraz więcej obszarów naszego życia. Wpływa nie tylko na nasz sposób odżywiania się, ale także na to jak sprzątamy, czego unikamy (np. chemii, plastiku, nadmiaru śmieci) i jak pielęgnujemy naszą skórę. Coraz chętniej sięgamy po kremy o jak najbardziej „zielonych” składach ufając, że zawartość takiego słoiczka jest lepsza dla naszej skóry niż tradycyjnego kosmetyku. Ale czy na pewno? Czy kosmetyki naturalne mogą dorównać swoją skutecznością tym aptecznym, czy „tradycyjnym”? Rozwiewamy wątpliwości.

Zdjęcie

Materiał prasowy /materiały prasowe
Materiał prasowy
/materiały prasowe

O kosmetykach naturalnych przywykło się myśleć, że zasadniczo nie szkodzą, że świetnie natłuszczają i nawilżają, ale raczej nie dadzą takiej aktywności, jak kosmetyki drogeryjne czy apteczne. Całe szczęście pogląd ten jest już passe. Nadchodzi nowa, bardzo aktywna rzeczywistość naturalnych formuł. Obecnie mamy już tak ogromny wybór składników kosmetycznych pochodzenia naturalnego o wysokiej aktywności biologicznej, potwierdzonej badaniami, że z czystym sumieniem możemy stwierdzić: " Kosmetyk naturalny może być dzisiaj (i często jest) tak samo skuteczny (a często nawet bardziej) od kosmetyków ze składnikami syntetycznymi!" Co więcej, często skuteczność produktów (ich główne działanie aktywne), które powszechnie możemy kupić w drogeriach czy aptekach opiera się właśnie na składnikach pochodzenia naturalnego: różnych ekstraktach i tłuszczach roślinnych.

Jest jednak kilka zasad, które powinien spełniać skuteczny kosmetyk (niezależnie od tego czy jest naturalny czy nie):

Reklama

  • Składnik aktywny powinien mieć potwierdzoną skuteczność najlepiej w szeregu badań: in-vitro, ex-vivo czy in-vivo (czyli na hodowlach komórkowych, eksplantach skórnych oraz na probantach).
  • Aby kosmetyk był skuteczny, składnik aktywny powinien zostać dodany w stężeniu gwarantującym jego aktywność biologiczną, najlepiej w maksymalnej zalecanej dozie. Dobry, wysokiej jakości ekstrakt jest bardzo dobrze pod tym kątem przebadany, a my wiemy wówczas dokładnie jakich efektów można się po nim spodziewać. Jego mniejsza ilość w recepturze zdecydowanie obniży skuteczność, a ilości marketingowe po prostu nie mają szans działać.
  • Jeśli mamy do czynienia z ekstraktem roślinnym warto, żeby był standaryzowany, czyli miał oznaczoną ilość substancji aktywnej, która odpowiadaja za wywołanie efektu biologicznego i aby było wiadomo jaki ma ona udział w ekstrakcie. To od niej zależy przecież efektywność ekstraktu i finalnie całego kosmetyku. Standaryzowany ekstrakt daje nam gwarancję powtarzalnej skuteczności produktu. To bardzo ważne!

Zdjęcie

Materiał prasowy /materiały prasowe
Materiał prasowy
/materiały prasowe

Spełnienie wszystkich powyższych wymogów znajdziecie w kosmetykach marki UZROVISCO. Twórczynie właśnie na to stawiają. Ale dają też o wiele więcej, bo oprócz badań, nauki i uczciwego podejścia do tworzenia kosmetyków znajdziecie w niej także pionierskie rozwiązania i unikalne ekstrakty. To właśnie ta marka jako pierwsza w Polsce zastosowała ekstrakt z czarnego tulipana w swoich kremach przeciwzmarszczkowych. I choć do rewelacji składnikowych podchodzimy z pewnym dystansem, to badania skuteczności tego ekstraktu naprawdę przekonują.

Okazuje się, że działa on wszechstronnie odmładzająco chroniąc, wzmacniając i stymulując skórę. W efekcie cera jest chroniona przed wolny rodnikami (to dzięki wysokiej zawartości antocyjanów płatkach kwiatów), wzmocniona, bo ekstrakt stymuluję produkcje ceramidów w naskórku oraz silnie ujędrniona i zagęszczona za sprawą oddziaływania na głębokie struktury skórne (czarny tulipan pobudza syntezę trzech białek skóry właściwej elastyny, fibryliny i wimentyny). Tak szerokie spektrum działania przekłada się nie tylko na poprawę jędrności skóry, ale także na redukcje zmarszczek. Ekstrakt oczywiście został dodany w maksymalnej zalecanej dawce, o czym możemy przeczytać w jego opisie na pudełku, a jest standaryzowany na dwa flawonoidy: populninę i asparaginę.

Więcej o własnościach samego tulipana opowiedziała pani dr inż. Katarzyna Sadowska, ekspert w dziedzinie ziołolecznictwa link:

W serii czarny tulipan znajdziecie:

Poranny krem przeciwzmarszczkowy, 50 ml, 59 zł

Wieczorny krem przeciwzmarszczkowy, 50 ml, 59 zł

Roślinna maska redukująca zmarszczki, 50 ml 54 zł, lub 10 ml/6,99 zł

Całodniowy krem na piękne spojrzenie, 25 ml, 44 zł

Zdjęcie

Materiał prasowy /materiały prasowe
Materiał prasowy
/materiały prasowe

Zdjęcie

Materiał prasowy /materiały prasowe
Materiał prasowy
/materiały prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Świat kobiety

Zobacz również

  • Zawarty w cukierkach Reuttera wysokiej jakości ekstarkt z żeń-szenia wzmacnia organizm, dodaje sił witalnych, pobudza mózg do pracy, poprawia koncentrację oraz zwiększa odporność na stres. Polecany... więcej