Mniej toksyn dzięki algom lgami

Doskonale oczyszczają organizm z toksyn, dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Zarówno algi morskie, czyli spirulina, jak i słodkowodne – chlorella, przez dietetyków polecane są jako źródło najważniejszych minerałów, w postaci łatwo przyswajalnej dla organizmu.

Jak działają

Chlorella swój ciemnozielony kolor zawdzięcza dużej zawartości chlorofilu, który odgrywa ważną rolę np. w leczeniu niedokrwistości. Ale najbardziej ceniona jest z powodu właściwości oczyszczania organizmu, szczególnie z metali ciężkich.

Pochłanianie zanieczyszczeń to ulga przede wszystkim dla wątroby, której zadaniem jest m.in. usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. A tych jest coraz więcej, bo coraz więcej toksycznych związków znajduje się np. w jedzeniu czy kosmetykach.

Reklama

Spirulina dostarczy białka

Spirulina oprócz imponującej ilości składników odżywczych, takich jak minerały, witaminy i aminokwasy, dostarcza też dużo pełnowartościowego białka. Algi dostępne są w postaci sproszkowanej lub są składnikiem suplementów diety.

Tabletki z algami, np. Chlorella Green Ways, przyjmuj między posiłkami. Zacznij od 3 tabletek 3 razy dziennie, stopniowo zwiększając ich ilość do 20 tabletek dziennie. To maksymalna dawka. Spirulinę w tabletkach przyjmuj w ilości 6-15 tabletek dziennie. Możesz dodawać ją i do napojów, i gorących potraw.

Zanim jednak zaczniesz kurację algami morskimi, skonsultuj się z lekarzem, szczególnie jeśli przyjmujesz jod z powodu chorej tarczycy lub jesteś uczulona na ten pierwiastek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Świat kobiety