Miłorząb dodaje nam energii

To najbardziej zbadana roślina na świecie, bo ma cudowne właściwości.

Zdjęcie

Miłorząb japoński to najczęściej stosowany lek ziołowy /123/RF PICSEL
Miłorząb japoński to najczęściej stosowany lek ziołowy
/123/RF PICSEL

W Chinach stosuje się go już 5 tys. lat. Jest odporny na infekcje i zanieczyszczenia. Ma ogromną siłę przetrwania i bardzo długą żywotność. Po wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie to on właśnie wyrósł jako pierwszy.

Aktywne substancje

Swoją siłę zawdzięcza bogactwu substancji bioaktywnych. Jest ich ponad 60! Należą do nich związki (flawonoidy, laktony terpenowe), które wychwytują szkodliwe wolne rodniki i chronią komórki. Działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo.

Reklama

Wspomaga leczenie

Miłorząb japoński to najczęściej stosowany lek ziołowy. Zwykle pomaga w tych schorzeniach, których przyczyną jest niedokrwienie narządów, m.in. w starszym wieku. Oto gdzie może być użyteczny.

• W problemach z pamięcią i koncentracją – chroni komórki nerwowe przed uszkodzeniem, poprawia krążenie w mózgu, co zwiększa energię. Polepsza pamięć i procesy poznawcze. Poprawia nastrój, zmniejsza skłonność do depresji. Spowalnia demencję i degenerację mózgu w chorobie Alzheimera.

• W zaburzeniach krążenia – zwiększa prędkość przepływu krwi. Ułatwia jej krążenie, co zwiększa dostawę tlenu i glukozy do komórek. Wpływa korzystnie na jej skład. Zmniej sza jej lepkość i przeciwdzia ła zakrzepom.

• W uszkodzeniu siatkówki oka – zapobiega tzw. retinopatii (w cukrzycy typu 2), czyli niedokrwieniu oka. Wspomaga też leczenie plamki żółtej odpowiedzialnej za widzenie.

• W zawrotach głowy i szumach usznych – umożliwia bowiem lepsze ukrwienie mózgu i okolic uszu, zapobiegając uszkodzeniu nerwów.

• We wrzodach żołądka – zwiększa bowiem poziom substancji (prostaglandyn), które chronią wyściółkę żołądka i dwunastnicy. Zwalcza on też bakterie odpowiedzialne za wywoływanie tej choroby.

• W artretyzmie – tutaj sprawdzają się właściwości przeciwzapalne miłorzębu. Poza tym zmniejsza bóle reumatyczne.

• W menopauzie – świetnie łagodzi zmienność nastrojów w tym okresie, zawroty głowy, zaburzenia równowagi. A wszystko to dzięki temu, że spowalnia degenerację tkanki nerwowej, pobudzając krążenie krwi.

Jak można go przyjmować

Wchodzi w skład pre paratów poprawiających samopoczucie. Mogą być one w formie pastylek do łykania, naparów i herba tek. Pierwsze oznaki po- prawy zdrowia pojawiają się już po miesiącu stosowania miłorzębu. By efekt był trwalszy, zażywaj go minimum trzy miesiące.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • Swędzenie, mrowienie, pieczenie i szczypanie skóry okolic intymnych to najczęściej objawy podrażnienia. Swędzenie okolic intymnych i pochwy może być łagodne lub silne. Dowiedz się więcej o tej... więcej