Bez obaw zdejmuj buty

Jesienią i zimą wiele godzin nosimy ciężkie, zabudowane obuwie. To sprawia, że skóra stóp nie oddycha i pojawia się nieprzyjemny zapach.

Zdjęcie

Przykry zapach z butów to twoja udręka? Pielęgnuj regularnie stopy /123/RF PICSEL
Przykry zapach z butów to twoja udręka? Pielęgnuj regularnie stopy
/123/RF PICSEL

Potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja i specjalistyczne produkty, aby problem zniknął. G Na co dzień warto zadbać, by stopy mniej się pociły: nosić przewiewne, bawełniane skarpetki i skórzane buty.

Po całym dniu wymocz nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem soli, z wyciągami z ziół (np. szałwii), które działają antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i ograniczają pocenie się stóp.

Reklama

Codziennie, po umyciu i starannym osuszeniu stóp, użyj ziołowych dezodorantów, które odświeżają i zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. Używaj ich także do odświeżenia obuwia.

Pocące się stopy posypuj pudrem lub talkiem. Zawierają one wyciągi z ziół, a także substancje, które pomagają zapobiegać grzybicy.

Wcieraj w stopy i paznokcie olejek lawendowy (lub drzewa herbacianego). Działa antygrzybiczo i likwiduje przykry zapach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowy tryb życia

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Domowe sposoby na infekcje intymne

    Infekcje intymne są utrapieniem wszystkich kobiet i - niestety - często mają tendencje do nawracania. Warto wiedzieć, co robić, by zapobiegać zakażeniom. Równie istotna jest znajomość metod... więcej