• Informacje na temat:

  zapalenie tkanki łącznej objawy

Artykuły na temat: zapalenie tkanki łącznej objawy
 • Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów? Reumatoidalne zapalenie stawów jest układową chorobą tkanki łącznej o przewlekłym charakterze. Jest to rodzaj nieswoistego, symetrycznego zapalenia(...) organizmu. W efekcie następuje kalectwo i przedwczesna śmierć. Reumatoidalne zapalenie stawów nazywamy inaczej gośćcem lub po prostu chorobą reumatoidalną. Przyczyny reumatoidalnego zapalenia stawów...

 • Na reumatoidalne zapalenie stawów (nazywane w skrócie RZS) w Polsce cierpi ok. 400 tys....

 • Reumatoidalne zapalenie stawów - objawy i leczenie

  Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą układową. Oznacza to, że chore są nie tylko stawy, ale całe ciało, ponieważ zmiany zapalne występują w obrębie naczyń krwionośnych całego organizmu. Ich osłabienie jest spowodowane przez utrzymujący się stan zapalny.

 • ...osłabić reumatoidalne zapalenie stawów, sarkoidoza i schorzenia tkanki łącznej.

 • Zapalenie krtani to proces zapalny obejmujący jej błonę śluzową. Niebezpieczeństwo wiąże się ze specyfiką budowy krtani dziecka. Składa się ona z luźnej tkanki łącznej, w związku z czym większa jest jej podatność na skurcze i obrzęk. Drogi oddechowe u małych dzieci są zaś wąskie. W efekcie nawet niewielki obrzęk może spowodować duszność i poważne kłopoty z oddychaniem.

 • ​Najczęstsze choroby reumatyczne

  Choroby reumatyczne to duża grupa zróżnicowanych schorzeń, których wspólnym mianownikiem jest występowanie patologicznych zmian w tkance łącznej. Podłożem tych chorób jest zwykle reakcja autoimmunologiczna.

 • Marskość wątroby to stan, w którym nasza wątroba osiąga zwłóknienie, ogniskową martwicę komórek. Efektem jest nadmierny rozrost tkanki łącznej na niekorzyść czynnego miąższu wątroby.

 • Dla pacjentów z wirusowym zapaleniem typu C pojawiła się nadzieja i nowe metody leczenia...

 • Fakty i mity na temat RZS

  Reumatoidalne zapalenie stawów to, niestety, choroba nieuleczalna. Aby lepiej ją zrozumieć, poznaj najczęstsze fakty i mity dotyczące tego schorzenia, opracowane przez ekspertów portalu: "ZdrowaOna".

 • Wstrząs anafilaktyczny. Jak rozpoznać i jak reagować?

  Wstrząs anafilaktyczny to reakcja organizmu na kontakt z alergenem. Jego objawy to zawroty głowy, spadek ciśnienia, spowolnienie pracy serca, trudności z oddychaniem, utrata świadomości. U dzieci przyczyną wstrząsu anafilaktycznego są alergeny pokarmowe, a u dorosłych – leki i ukąszenia owadów. Jeśli pomoc nie przyjdzie w porę, ofiara wstrząsu może umrzeć.

Dyskusje na temat: zapalenie tkanki łącznej objawy
 • Mleko: biały morderca !!!

  powoduje blokowanie żył i tętnic oraz osłabienie tkanki łącznej. Ponadto z kazeiny... robi się guziki i kleje. Poza tym powoduje klejenie kamieni żółciowych. Porównanie składu chemicznego mleka(...) wzrostu tkanki mięśniowej i kostnej, ale z kolei "zaniedbuje" mózg, który w przypadku bydła nie ma tak wielkiego znaczenia jak w przypadku ludzi. Mleko ludzkie jest przystosowane do szybkiego rozwoju