• Informacje na temat:

  za wysokie żelazo we krwi

Artykuły na temat: za wysokie żelazo we krwi
 • ...wielokrotnym przetaczaniem krwi, przyjmowaniem preparatów żelaza, zatruciem ołowiem oraz chorobami wątroby i nerek. Poziom żelaza może zwiększać też leczenie hormonalne, np. podawanie estrogenów kobietom w okresie menopauzy. Podnosi go również alkohol. Wysokie żelazo we krwi bywa także sygnałem zbyt dużej ilości żelaza przyjmowanego w pożywieniu.

 • Hemochromatoza to choroba wywołana nadmiernym wchłanianiem żelaza z pokarmów. Może mieć ona podłoże genetyczne oraz wtórne, wynikające ze złego komponowania posiłków lub przetoczenia krwi. W pierwszym przypadku żelazo jest gromadzone w narządach i tkankach, co po upływie lat może wywołać ich uszkodzenie. Najczęściej cierpią wskutek tego wątroba (nadmiar magnezu prowadzi do jej marskości i raka...

 • Bolał mnie brzuch i okolice nerek. Po badaniu krwi okazało się, że mam za wysoki poziom żelaza. Co z tym zrobić? - pyta 38-letnia Teresa Kacperska z Wałbrzycha.

 • Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić badanie krwi. Jego wyniki nierzadko są pierwszą oznaką rozwijających się chorób. Czasami bardzo poważnych!

 • Krwinki czerwone (RBC) - erytrocyty. Norma: 3,9 - 5,6 mln/mm sześcienny. Podstawowy składnik krwi Odpowiadają...

 • Choruję na utrwalone migotanie przedsionków i muszę robić regularne badania krwi. Ostatnio ciągle wychodzi mi za niski poziom hemoglobiny (8,8 przy normie 12–16) i żelaza (tylko 16 przy normie 37–145). Z kolei czas krzepnięcia INR mam za wysoki (2,74 przy normie 0,90–1,20). Jakie mogą być tego przyczyny? Wanda (60 lat) Lublin...

 • Jedną z najbardziej znanych roślin o działaniu odtruwającym organizm jest pokrzywa. Oczyszcza krew i słynie z wysokiej zawartości minerałów: żelaza, fosforu, krzemu, witamin A, C, D i K.

 • ...nadciśnienia ✣ Masz nadciśnienie i sądzisz, Że to dlatego, że pijesz dużo kawy? Jeszcze do niedawna osobom cierpiącym z powodu zbyt wysokiego ciśnienia odradzano picie kawy i mocnej herbaty ze względu na(...), to jednocześnie nie podnoszą poziomu szkodzącej nam jego frakcji LDL (tzw. złego cholesterolu) w surowicy krwi. Jak to możliwe? Prócz cholesterolu jajka zawierają także substancje, które zapobiegają...

 • MCHC otrzymujemy wraz z innymi wynikami badania morfologii krwi. MCHC to średnie wyrażone w procentach stężenie hemoglobiny. To jedna z niezbędnych wartości przy diagnozowaniu różnych rodzajów anemii.

 • Zdaniem wielu dietetyków jagody goji to najzdrowsze owoce na świecie. Zawierają 18 rodzajów aminokwasów, w tym 8 tzw. egzogennych (nie produkowanych przez organizm, występujących tylko w jedzeniu) oraz 21 pierwiastków śladowych (miedź, żelazo, wapno, selen, fosfor).

Dyskusje na temat: za wysokie żelazo we krwi
 • Re: Gdy masz za dużo żelaza

  Witam sama mam hemochromatozę wiec coś na ten temat mogę powiedzieć. Przede wszystkim każdemu kto ma za wysokie żelazo od razu polecam wykonanie badania genetyczne HFE. Ja chodziłam od lekarza do lekarza na NFZ i nikt mi tego nie zalecił bo NFZ tego nie refunduje. I tak miałam żelazo raz 900 raz 1000, czułam się fatalnie i nikt z tym nic nie robił tylko dieta i leki, które nic nie dawały