• Informacje na temat:

  wynik z badania osteoporozy

Artykuły na temat: wynik z badania osteoporozy
 • ...​Densytometria to badanie, które pozwala na ocenienie gęstości kości. Dzięki prostemu i bezbolesnemu badaniu możemy uchronić się od następstw osteoporozy i rozpocząć w porę jej leczenie.

 • Od dawna namawiamy nasze Czytelniczki: traktujcie kobiece choroby zwyczajnie, nie unikajcie badań! Na szczęście zdrowie intymne staje się dla nas coraz ważniejsze – wynika z badań. To świetnie, tym bardziej że dzięki postępowi w medycynie mamy szansę się nim cieszyć bez względu na wiek. Sprawdźmy więc, co i w jaki sposób można dziś skutecznie leczyć, choć do niedawna lekarze mówili: proszę...

 • Pani Grażyna (55) odwiedziła mnie, gdyż obawiała się osteoporozy. Podczas wywiadu...

 • Niedobór witaminy D - objawy i leczenie

  ...​Jeszcze do niedawna nikt się specjalnie nie interesował witaminą D. Lekarze ze względu na zagrożenie krzywicą zalecali ją małym dzieciom lub osobom starszym, z objawami osteoporozy. Pozostałych raczej ostrzegano przed jej przedawkowaniem. A to dlatego, że organizm może magazynować jej nadmiar, co zdecydowanie nie jest dobre dla zdrowia.

 • Wysypiaj się dobrze, a odczujesz wiele zdrowotnych korzyści. Unikniesz bólów głowy, oddalisz ryzyko zawału i osteoporozy, a nawet schudniesz.

 • Czułam się osłabiona, bolały mnie stawy i kręgosłup. Musiałam często odpoczywać. Trzeba zbadać, czy nie ma pani osteoporozy – poinformował mnie internista, gdy się u niego zjawiłam.

 • Ostatnio zrobiłam sobie prywatnie badanie krwi na poziom witaminy D. Okazało się, że mam jej 15,7 ng/l, podczas gdy nor ma to 30–80 ng/l. Podobno w naszym klimacie większość ludzi cierpi na jej niedobór. Boję się osteoporozy. Czy powinnam brać jakieś tabletki? Agata z Warszawy...

 • ...się jako profilaktykę osteoporozy, ale na zachorowanie szczególnie narażone są kobiety wyczynowo uprawiające sport. Intensywne treningi w połączeniu z restrykcyjną dietą wpływają na spadek masy ciała(...) osoby – uderzenie kończy się pęknięciem kości, to sygnał, że są chore. W zaawansowanym stadium choroby do złamania dochodzi nawet bez urazu. Dlatego w przypadku osteoporozy istotna jest profilaktyka...

 • Niedawno przekonywano nas, że dla zdrowia i dobrego samopoczucia powinniśmy stosować detoks – choć z toksynami organizm z reguły świetnie radzi sobie sam. Teraz słyszymy, że musimy się też odkwaszać, by uniknąć cukrzycy, osteoporozy, miażdżycy. To już nie wystarczy po prostu zdrowo się odżywiać? Eksperci uspokajają: większość z nas wcale nie musi aż tak przejmować się swoim pH.

 • W tym roku złamałam rękę. Lekarz skierował mnie na badanie gęstości kości i okazało się, że są one bardzo osłabione i prawdopodobnie mam osteoporozę. Wybieram się teraz do internisty z wynikiem. Jakie preparaty może mi on przepisać? Cecylia (55 l.) ze Szczecina.