• Informacje na temat:

  wady wzroku

Artykuły na temat: wady wzroku
 • Nie lubisz okularów, a używanie szkieł kontaktowych cię męczy? Sprawdź, jakie są najnowocześniejsze metody korygowania wad wzroku.

 • Korekta laserowa wady wzroku

  Wady wzroku to zaburzenia ostrości widzenia ze względu na nieprawidłowe skupienie promieni świetlnych w siatkówce.

 • Mogą naprawić nawet poważne wady oczu. Laserowa korekta to szansa dla wielu z nas...

 • Mam 37 lat, moja wada wzroku to -12D na lewym oku oraz -11D na prawym. Chciałam się dowiedzieć, czy w moim przypadku jest możliwość zastosowania korekcji laserowej, bo czytałam, że to możliwe jest tylko przy wadzie do -10.

 • Laserowe poprawianie wzroku

  ...pomocą tej metody możemy korygować wszystkie podstawowe wady wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Po operacji wracamy do zwykłego trybu życia po kilku dniach, ale na poprawę(...) wzroku. Od poprzednich metod różni ją to, że nie trzeba preparować płatka rogówki ani usuwać jej nabłonka. Korekcję wady wzroku osiąga się dzięki usunięciu z rogówki mikroskopijnego, soczewkowatego...

 • Masz wadę wzroku i tęsknisz za czasami, w których nie musiałaś nosić okularów, ale boisz się laserowej operacji oczu lub nie stać cię na to? Alternatywą...

 • Nowoczesne metody korekcji wad wzroku

  ...-40 godzin, zależnie od wielkości wady wzroku i tego, jak długo już stosujemy ortokorekcję. Cena soczewek do użytku na 2 lata ok. 2 tys. zł. Soczewki na każdą wadę wzroku Soczewkami wyrównuje się różne wady wzroku, tak jak okularami. Do wyboru masz soczewki roczne, kwartalne, miesięczne, dwutygodniowe i jednodniowe. Ciągle też pojawiają się nowe ich rodzaje, przeznaczone do bardzo konkretnych...

 • ...wzroku Noszę szkła o mocy minus 6 dioptrii. Chciałabym zrezygnować z noszenia okularów. Czy jest u mnie możliwa laserowa korekcja wady? Lucyna z Jaworzna Z punktu widzenia wysokości wady – jak najbardziej tak. Jednak wysokość wady nie jest jedynym kryterium kwalifikacyjnym. Wykonanie zabiegu laserowej korekcji wady wzroku uniemożliwiają: jaskra, zaćma, niedomykalność powiek, upośledzone...

 • O tym, czy mamy nosić okulary czy nie, powinien decydować specjalista po wywiadzie i badaniu okulistycznym. Bywa, że przy tej samej wadzie wzroku jednej osobie lekarz zaleci korekcję, a drugiej nie. To zależy nie tylko od wielkości wady, ale również od wieku pacjenta, od tzw. zapasu akomodacji (czyli tego, na ile oko przystosowuje się do widzenia na różne odległości) oraz przeznaczenia okularów...

 • Jedną z najczęściej stosowanych metod korygowania tej wady (może się pojawić w każdym wieku) są okulary o szkłach cylindrycznych i/lub sferycznych. Możesz też nosić soczewki kontaktowe. Najczęściej wykorzystuje się tzw. soczewki toryczne. Łączą one funkcje cylindrycznych i sferycznych. Inną metodą są codzienne kilkuminutowe...

Dyskusje na temat: wady wzroku
 • Re: leczenie wady wzroku

  A ja robiłam zabieg w warszawskiej klinice CMO Laser i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Świetna kadra lekarska i bardzo wysoka skuteczność, jeżeli chodzi o zabiegi korekcji laserowej. Wielu osobom usunęli wadę całkowicie. A czy w przypadku dużych wad, np. tak jak u mnie -8 jest szansa na zejście do zera? Bo nie wiem, czy jest sens robienia zabiegu. A planuję wybrać się właśnie na Grzybowską. Na pewno zapiszę się na konsultację.

 • Re: Nieleczone opadanie powiek może doprowadzić do wady wzroku

  Bardzo dobrze podziałało na mój wzrok stosowanie Gold luteiny - ten suplement powstrzymał pogłębianie się mojej wady wzroku. Do tego oczy są zdecydowanie bardziej odporne na uczucie zmęczenia w pracy (biurowej)

 • Re: leczenie wady wzroku

  też myślę,że to nie jest decyzja ot tak podjęta. Mimo że ceny są porównywalne, to warto też pomyśleć o doświadczeniu lekarza. U nas w rodzinie jeśli chodzi o laserową korekcję wady wzroku sprawdził się ten okulista - www.drmichnowski.pl różnica bardzo zauważalna i opieka tez na poziomie.

 • Re: Nieleczone opadanie powiek może doprowadzić do wady wzroku

  Wady wzroku, pole widzenia, kręgosłup, to nie problem ...masz być naturalny. Jeśli nie słyszałeś o blefaroplastyce, to broń Boże nie pomagaj sobie w inny sposób, bo zostaniesz zje bany przez forum.

 • Re: leczenie wady wzroku

  Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdziesz na stronie kliniki: http://www.okolaser.com.pl/konkurs. Jeżeli będziesz miała dodatkowe pytania, to pisz do nich bezpośrednio. Na ww. stronie jest podany e-mail, na który możesz pisać odnośnie konkursu.

 • Re: Siedem pytań o laserową korekcję wzroku

  A czy znasz osobiście przypadek usunięcia wady ok. -8/-9?

 • Re: leczenie wady wzroku

  hm no tak, ale w konkursie może wygrasz a może nie...warto moim zdaniem tez się rozjerzeć za gwarantowaną promocją, np Optegra ma 49 pln zamiast 250 na kwalifikacyjną i na sam zabieg do 30%..

 • Re: leczenie wady wzroku

  Osobiście uważam, że taki konkurs to bardzo fajna inicjatywa, szczególnie, że wiąże się z adopcją pandy małej przez klinikę CMO Laser. Poza tym warto wybrać się do warszawskiego zoo, żeby zobaczyć Brylusia, bo tak na imię ma adoptowana panda :)

 • Re: Siedem pytań o laserową korekcję wzroku

  Oczywiście, że jest szansa. Korekcja leczy wady od - 10 do + 6 więc nie jesteś na granicy, słyszałam, że teraz są naprawdę duże możliwości nawet dla osób z dużymi wadami.