• Informacje na temat:

  ubytki szkliwa

Artykuły na temat: ubytki szkliwa
 • Jak wypełniać ubytki i skorygować zgryz: Stomatologia estetyczna

  ...przyzębia (np. paradontozy), a ich konsekwencją może być nawet utrata zębów. Po trzecie, zęby nierówno ustawione mogą się ścierać (uszkodzenie szkliwa sprawia, że są bardziej podatne na próchnicę(...). Szybki efekt Jeśli jednak zęby są mocno przebarwione, warto się zdecydować na wybielanie u stomatologa. Można wybrać metodę nakładkową albo gabinetową. Obie są bezpieczne i nie niszczą szkliwa, ale...

 • Pierwiastek ten wzmacnia szkliwo i zapobiega próchnicy. Jednak w nadmiarze uszkadza komórki tworzące zęby. Sprawia też, że ich szkliwo nie może się właś ciwie mineralizować. Powstają wówczas na zębach pojedyncze lub zlewające się pasma i plamy (opalizujące, kredowobiałe, brunatne), a także zagłębienia lub ubytki szkliwa.

 • Nie stosuj na własną rękę silnych past wybielających, szkodliwych dla szkliwa.Porozmawiaj z dentystą, wybierz metodę skuteczną i bezpieczną.

 • Fluoroza. Przyczyny plam na zębach

  Tzw. fluoroza, czyli nadmierne nasycenie zębów fluorem, zwiększa ich kruchość. Osłabia szkliwo, zębinę i miazgę. Najpierw tworzą się ciemne plamy kredowe i wywołują nadżerki szkliwa, co powoduje próchnicę. Z czasem prowadzi to do uszkodzenia nerwów i zniszczenia zębów.

 • Bruksizm to zaburzenie polegające na zgrzytaniu zębami, niekontrolowanym ich zaciskaniu lub silnym pocieraniu. Takie zachowanie może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia uzębienia, ale to nie utrata szkliwa stanowi tu największe zagrożenie. Może doprowadzić do bólów głowy, problemów ze słuchem i do zdeformowania całego układu kostnego.

 • Dieta dla mocnych zębów

  ...kamienia, który sprzyja rozwojowi bakterii próchnicowych i paradontozie. Herbaty: czarna dostarcza zębom dużo fluoru, czyli podstawowego budulca szkliwa, a zielona zawiera antyoksydanty hamujące rozwój bakterii. Tłuste ryby (np. makrela) mają sporo wit. D, która poprawia twardość zębów i odpowiada za prawidłową mineralizację szkliwa.

 • Uszkodzenia szkliwa to efekt próchnicy. Ale nie musisz się ich wstydzić i jak najszybciej zwróć się o pomoc do dentysty...

 • Oto najnowsze metody walki z próchnicą Bezbolesne leczenie laserowe. Można usunąć ubytki zębów, zniszczyć chorobotwórcze...

 • Co robić, by mieć piękne, zdrowe zęby

  ...doszło do uszkodzenia szkliwa. Leczenie nie będzie bolało. Wizyta u stomatologa to także profilaktyka, bardzo ważna np. w przypadku dzieci. Takie zabiegi, jak lakowanie i lakierowanie zębów pomogą...

 • Jak można usunąć przebarwienia zębów?

  Najpierw należy pokryć ubytki szkliwa spowodowane próchnicą tzw. płynnym materiałem kompozytowym. Konieczne jest też skorygowanie wad zgryzu. Przebarwione zęby można rozjaśnić przez profesjonalne ścieranie szkliwa i jego wybielenie. Na zęby zakłada się również licówki lub korony, czyli cienkie (0,2–1 mm grubości) płatki porcelany, które przykleja się na przednie powierzchnie.

Dyskusje na temat: ubytki szkliwa
 • Re: Zabiegi wybielające zęby i odświeżające oddech

  Najlepsze do wybielania zębów to pasta z węglem bez fluoru. Ale po niej jak i po każdej paście wybielajacej koniecznie nalezy użyć oleju mastyksowego tzw łzy chios. Zakrapia sie 3-4 krople na 1/3 szklanki ciepłej wody i płucze usta. Ten olej zamyka jak klejem ubytki szkliwa, a do tego pomaga na dziąsła.