• Informacje na temat:

  torbiel nerek

Artykuły na temat: torbiel nerek
 • Zwykle nie przekracza kilku centymetrów, ale może przybierać gigantyczne rozmiary. Niewielkie torbiele nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia.

 • Głównym zadaniem nerek jest usuwanie z krwi toksycznych produktów przemiany materii. Gdyby nie one, w krótkim czasie organizm uległby zatruciu prowadzącemu do śmierci.

 • Częściej niż zwykle biegałam do toalety i myślałam, że mam przeziębiony pęcherz. Zaczęłam też odczuwać bóle w dole brzucha. Internista skierował mnie więc na USG jamy brzusznej. Okazało się, że mam torbiele w nerce. Z wynikami badań trafiłam do nefrologa - opowiada Teresa Lisiecka, 59 l., Brześć Kujawski.

 • Torbiele nerkowe występują u prawie 30% dorosłych osób. Mogą być przyczyną nieprawidłowego ciśnienia, ale też mogą rosnąć nie dając objawów.

 • .... Torbiele proste należy odróżnić od innej choroby, tzw. wielotorbielowatości nerek, która grozi ich niewydolnością. Konieczne są wówczas częste dializy, które oczyszczają krew. Jak robi się rezonans(...)Wykryto u mnie torbiel w nerce. Czy będę musiała iść na operację? Kiedy i jak robi się takie zabiegi? Joanna (37 l.) z Torunia Zwykle torbiele nie wymagają operacji. Operuje się jedynie torbiele...

 • Torbiele nerek to wypełnione płynem przestrzenie tworzące się w obrębie miąższu nerki. Mogą one mieć różną wielkość (od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów średnicy). Nie ma reguły, jeśli chodzi o ich ilość w nerce. Torbiele występują nawet u co trzeciego dorosłego, ale większość nie ma o tym pojęcia, gdyż przestrzenie są niewielkie i nie dają żadnych objawów.

 • Torbiel jest patologicznym tworem wypełnionym płynem albo galaretowatą treścią. Może być otoczona nabłonkiem (torbiele prawdziwe) lub nie (torbiele rzekome). Torbiel może powstać z różnych przyczyn: może być wrodzona, albo na jej pojawienie się mogą wpłynąć czynniki zewnętrzne, takie jak urazy, stan zapalny czy inwazja pasożytów.

 • Mam zdiagnozowany guz przydatków i torbiel w jamie brzusznej o wymiarze 9,5x14. Wolnego...

 • ...składniki pobudzają pracę nerek i zapobiegają tworzeniu się na nich torbieli. 2. Pij herbatkę z rdestu... Łyżkę suszonego ziela rdestu zalej szklanką wrzątku. Parz pod przykryciem 10 min, przecedź. Napój podziel na dwie części i wypij je między posiłkami – pobudzi pracę nerek i pomoże wypłukać z nich piasek. 3 ...albo odwar z owoców dzikiej róży Owoce dzikiej róży – zarówno świeże...

 • Mam torbiele nerek. Jakie produkty mogę jeść, a z których muszę zrezygnować? - chce wiedzieć Barbara (50 l.), Dęblin...

Dyskusje na temat: torbiel nerek
 • -

  -

  Agatko.. Moja Ty biedna... Wiem, co czulas. Ale przyznam Ci sie do czegos paskudnego. Ja taki numer jakTobie M. wywinal, wywinelam mojemu Yottowi. Zostawil mnie na badania usg nerek (na czczo, a ja jestem z tych co to najesc sie musza zeby nie zmedlec :)) Robilam te badania, zeby dowiedziec czemu tak boli. Okazalo sie ze mam torbiel na jednej nerce. Tak sie tym przejelam, ze nie napisalam do