• Informacje na temat:

  schorzenia jelit

Artykuły na temat: schorzenia jelit
 • Gdy jelito przecieka, mnożą się dolegliwości – nadwaga, alergie, zaparcia, wzdęcia...

 • Nawracające bóle brzucha, wzdęcia i kłopoty z wypróżnianiem się mogą wskazywać, że cierpisz na zespół jelita drażliwego. Objawy są bardzo uciążliwe, ale na szczęście istnieją sposoby na ich złagodzenie.

 • ZJN nie jest uwarunkowany zmianami organicznymi ani biochemicznymi. Zaburzenia funkcji motorycznej jelit powoduje stres i zbyt szybki tryb życia, nieregular ne jedzenie.

 • Jak myślisz, co decyduje o twoim samopoczuciu? Relacje z innymi, pogoda, a może stan konta. To dobre odpowiedzi, jednak najnowsze badania wskazują, że spory wpływ na nasz nastrój mają również... drobnoustroje żyjące w jelitach. Wyjaśniamy, jak działa ten system i co zrobić, by mikroby pracowały na twoją korzyść.

 • Nieprzyjemne burczenie w brzuchu, częste – lub zbyt rzadkie – wizyty w toalecie, skurcze żołądka... Gdy te uciążliwe objawy pojawiają się zbyt często, mogą świadczyć o problemach z jelitami.

 • ...zwiększenia się obwodu pasa. Ponieważ jajniki są organami swobodnie ułożonymi w jamie brzusznej, komórki rakowe mogą się z nich łatwo przenosić na sąsiadujące tkanki i narządy (np. jelita, wątrobę, śledzionę...

 • ...będą włączone, a które wyłączone. Elementy systemu będą aktywowane za pomocą pożywienia. Kontrolując w ten sposób bakterie, będzie można w przyszłości wykrywać i leczyć schorzenia u ludzi, takie jak rak jelita grubego.

 • Dolegliwości zwane zespołem jelita drażliwego odczuwa około 30 proc. ludzi. Najczęściej są to osoby w wieku 30-50 lat. Ponad 3/4 z nich to kobiety. Ta przypadłość jest problemem nie tylko zdrowotnym, ale także ekonomicznym. Jej objawy są jedną z najczęstszych przyczyn nieobecności w pracy. Zespół jelita drażliwego nie jest chorobą, ale sprawia, że ludzie czują się bardzo chorzy.

 • Nie wywołują go ani wirusy, ani bakterie, nie ma też, na szczęście, związku z nowotworami. Na zespół jelita drażliwego,...

 • Rak jelita atakuje coraz częściej. Najskuteczniej można mu zapobiec, badając regularnie jelita i... zdrowo jedząc!

Dyskusje na temat: schorzenia jelit
 • Re: Prawdziwy vs. sztuczny miód

  odpornościowy organizmu, działa korzystnie na serce, wątrobę, układ pokarmowy. Wszystkim znane jest jego wykrztuśne i przeciwzapalne działanie w schorzeniach układu oddechowego. Miód to wyjątkowy produkt(...), lub zaparć warto stosować miód, który unormuje pracę jelit. W dermatologii miód ma zastosowanie podczas leczenia ran po oparzeniach, czy zabiegach chirurgicznych. Stosuje się go także na owrzodzenia

 • Re: Tajemniczy przeciek jelit. Obalamy mity

  To samo tyczy się niby schorzenia hasimoto - w Polsce to nie jednostka chorobowa - a potrafi zniszczyć człowieka szybko w kierunku śm.

 • Re: Probiotyki - po co są nam potrzebne?

  Prawidłowa flora bakteryjna jest niezwykle istotna jeżeli chodzi o kondycję naszej skóry. Zaburzenia ze strony jelit często objawiają się trądzikiem, trądzikiem rożowatym czy atopowym zapaleniem skóry. Z tego względu coraz częściej widzimy te schorzenia u ludzi w dojrzałym wieku. Terapię skóry powinno się rozpoczynać od dokładnego wywiadu, również pod kątem dietetycznym.

 • Re: Natura dla zdrowia: Czosnek

  Jak to rozumieć? .... Czosnek usprawnia pracę jelit. ...... Czosnek nie powinien się znaleźć w diecie u chorych na schorzenia żołądka i jelit. Więc pomaga czy jest przeciwwskazany ?

 • Re: 3 sposoby na wzdęcia

  . Żeby być zdrowym i nie brakowało witamin w diecie. Takie jadanie na siłę własnych nietolerancji prowadzi indywidualnie do powikłań i innych chorób przy okazji tego schorzenia. Przeciekające, nieszczelne jelita, inne pokarmy a z nich dobroci się nie wchłaniają bo uciekają nam z jelit i nie dostają się w procesie metabolizmu tam gdzie trzeba. W organizmie toczy się stan zapalny - np

 • Re: Celiakia - bunt jelit przeciw zbożom

  glutenu bo to białko z którym moje ciało pomimo innego schorzenia tez sobie nie radzi z trawieniem glutenu. jej najnowsze odkrycie to takie że ludzie mający celiakie też najlepiej zrobią jak wykluczą

 • Re: Re: a gdzie małe rozmiary???

  zaburzeń metabolizmu z zaburzeniami pasażu jelitowego 3. schorzenia, które powodują obrzęki i przesięki do jam ciała (np. niewydolność serca, wątroby, nerek) dają efekt "tycia" w dośc późnym stadium zaawansowania i wierz mi, taki chory w niczym nie przypomina pulchnego XXL. Z chorób jelit "woda odkłada się" w przypadku niedrożności i mam nadzieję, że nie za dobrze opisałeś stan żony, bo inaczej