• Informacje na temat:

  salmonella u dzieci

Artykuły na temat: salmonella u dzieci
 • Jak uchronić dziecko przed salmonellą

  ...najczęściej dość ostro przebiegająca choroba zakaźna układu pokarmowego, spowodowana zakażeniem bakterią z rodzaju Salmonella. Maluch mógł złapać salmonellę, spożywając zakażone bakteriami produkty(...) posocznicą). Pamiętaj, by podczas antybiotykoterapii podawać malcowi osłonowo probiotyki, np. Dicoflor. Ciężej chore dzieci leczy się w szpitalu. Jak uniknąć choroby Prawdopodobieństwo zarażenia się...

 • Moja 10-letnia wnuczka we wrześniu wyjeżdża na tzw. zieloną szkołę. Martwię się, bo ostatnio czytałam, że podczas takiego wyjazdu w stołówce pensjonatu dzieci zatruły się salmonellą. Jakie są objawy tej choroby? Halina z Malborka .

 • ...salmonellozę. Jest to najczęściej dość ostro przebiegająca choroba zakaźna układu pokarmowego, spowodowana zakażeniem bakterią z rodzaju Salmonella. Maluch mógł złapać salmonellę, spożywając zakażone(...) krwi, czyli sepsy (potocznie nazywanej posocznicą). Warto pamiętać, że podczas antybiotykoterapii trzeba też podawać maluchowi osłonowo probiotyki Ciężej chore dzieci leczy się w szpitalu. Jak uniknąć...

 • Część nieprawdziwych teorii o diecie dzieci tak się zadomowiła w naszej świadomości, że uważamy je za prawdę i staramy się wprowadzać w życie. Sprawdź, które poglądy powinnaś zrewidować.

 • Jajka warto podawać dziecku

  ...aminokwasowy. To znaczy, że jakość białka w jajku jest idealna dla dzieci i dorosłych. Maluszek znajdzie też w jajku sporo witamin, m.in. A, dzięki której będzie miał dobry wzrok, D – ważną dla mocnych zębów...

 • Maluchy mogą jeść ciasta zrobione w domu, z dobrej jakości świeżych składników.

 • Kiedy dziecko może zjeść na obiad tradycyjnego kotleta schabowego? Drugi rok życia to czas, kiedy maluch zaczyna poznawać potrawy z kuchni rodzinnej.

 • O tej porze roku dzieciom często dokuczają różne dolegliwości żołądkowe. Wraz z dietetykiem przygotowaliśmy zbiór zaleceń, które pozwolą ci skutecznie uchronić przed nimi twoją pociechę.

 • Zwykle myślimy o tym, że są zimne. Rzadziej – co w nich jest. Podpowiadamy, jak wybrać zdrowe lody dla dziecka.

 • Żółtko jest „koncentratem” składników odżywczych, niezbędnych dla rozwijającego się organizmu. Zawiera najwyższej jakości białka, cenne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz liczne witaminy, np.: z grupy B, a także A, D, E, K.

Dyskusje na temat: salmonella u dzieci
 • Re: ​Salmonella od kota czy psa?

  Mialam to nieszczescie,ze bylam zarazona diagnoza: toksoplazmoza.Umarlo we mnie dwoje dzieci.Bylam 5 mcy w ciazy i niestety dzieci umieraly.Mialam pecha co nie znaczy ze nie kocham siersciuchow.Cale zycie pomagam zwierzetom.Jest w naszym domu szosty piesek ze schroniska.Zwierzeta to najlepsi przyjaciele.Wine za nieczystosci ponosza ludzie.

 • Re: ​Salmonella od kota czy psa?

  Na pewno od kota złapaliście lamblię? A nie w toalecie, w piaskownicy, na basenie? Wiesz, ile dzieci przynosi lamblie z przedszkola? Spytaj znajomą, z kim lub z czym maja stały kontakt.

 • Re: ​Salmonella od kota czy psa?

  Pani lekarz pediatra wraca do domu z urlopu i obcałowuje się z kotem którego na czas urlopu zostawiła na pastwę sąsiadów . Czy taka pani nie powinna przechodzić okresowych badań a później leczyć dzieci albo ich w ogóle dotykać.

 • Re: ​Salmonella od kota czy psa?

  Mam od trzech lat dwa koty maine coon, dom, dzieci i ogród, który koty sobie zawładnęły. domu mają swoje ulubione miejsca i nikt nikomu nie przeszkadza. Nikt nigdy u nas nie chorował z powodu kotów czy innych zwierząt. A wredne nie są koty tylko ludzie !!!

 • Re: ​Salmonella od kota czy psa?

  Koty nie roznoszą lamblii ludzkiej. Kocią i psią przypadłością są giardie którymi człowiek może się zarazić. Niestety nie zaraża się bezposrednio od domowego zwierzęcia tylko najczęściej poprzez spożycie niedomytych warzyw, małe dzieci mogą spożyć cysty lamblii poprzez brudne ręce po zabawie z ziemią. Giardie żyją w ziemi. Mój pies i 3 koty były zakażone giardiami. W przypadku zwierząt

 • Re: ​Salmonella od kota czy psa?

  Cytuję: - Włochaci pupile mogą nas niechcący zarazić chorobami... - Zagrożenie jest jednak niewielkie... - Zwraca uwagę, że zoonozy może nabawić ktoś, kto nie ma zwierzaka, zapominając o myciu owoców i warzyw... - Na zarażenie nimi narażone są zwłaszcza małe dzieci, które często bawią się ziemią lub piaskiem... - Wbrew pozorom, głównym źródłem zakażenia toksoplazmozą u ludzi nie są wcale koty

 • Re: Tort kiwi z mascarpone

  ja tak czytam i czytam i nie mogę uwierzyć!!! salmonella? kurcze jaka salmonella? kiedyś się kogel mogel robiło, jaja na surowo piło i nikomu nic nie było. a teraz wszystko sterylne i higieniczne i mamy alergików, osoby nie trawiące laktozy czy astmatyków. paranoja po prostu. dzieci zamiast na dworze sie bawić to na łączach internetowych siedzą.

 • Re: Dzieci bumerangi: Gdy dorosłe dziecko wraca do domu

  Większego steku bzdur jeszcze nie czytałem.