• Informacje na temat:

  rehabilitacja udar mózgu

Artykuły na temat: rehabilitacja udar mózgu
 • PANI: Co to jest udar i co wówczas dzieje się w mózgu? Dr hab. n. med. Adam Kobayashi: Udar polega na odcięciu dopływu krwi niosącej tlen do mózgu. A...

 • W Polsce do udaru mózgu dochodzi średnio co osiem minut. A przecież nie musi tak być! Zdrowy styl życia zapobiega udarowi i jego dramatycznym konsekwencjom.

 • W Polsce każdego roku zapada na udar aż 75 tysięcy osób. Na świecie to trzecia w kolejności przyczyna zgonów. Dowiedz się, które nietypowe objawy i zaburzenia powinny Cię zaniepokoić oraz w jaki sposób możesz uchronić się przed tą groźną chorobą.

 • Jak żyć i funkcjonować po przebytym udarze?

 • Gdy skrzep krwi zatyka naczynia krwionośne i do mózgu nagle przestaje dopływać krew, dochodzi do tzw. udaru niedokrwiennego. Jeżeli w mózgu pęka naczynie krwionośne, mamy wtedy do czynienia z udarem krwotocznym, czyli wylewem. Zarówno w przypadku niedokrwienia, jak i krwotoku zostają uszkodzone komórki w mózgu. Jakie są objawy? Zależą od rodzaju udaru. Niedokrwienny...

 • ...uspokajające i zwiększające ilość hormonów. Co mi pomoże po udarze mózgu? Mam miażdżycę i niedawno przeszłam udar. Dochodzę już do siebie, ale pozostał mi niedowład ręki. Czy pomogą mi jakieś preparaty(...). Sprawność ręki mogą przywrócić jedynie leki na receptę zlecone przez lekarza i rehabilitacja: ćwiczenia, masaże, jonoforeza, pole magnetyczne. W związku z miażdżycą musisz też bezwzględnie obniżyć...

 • Co roku 75 tys. osób w Polsce doznaje udaru mózgu. Dochodzi do niego średnio co 8 minut! Z tych, którzy go przeżyli, większość pozostaje w jakimś stopniu niepełnosprawna. U 4,5 tys. chorych jej przyczyną jest spastyczność poudarowa.

 • Urazy, zwłaszcza komunikacyjne, a także choroby – udar mózgu czy stwardnienie rozsiane – częs to uniemożliwiają pacjentom samodzielne poruszanie się. Rozwój medycyny niesie im jednak nadzieję. Jeśli z mózgu do mięśni przekazywane są jeszcze choćby szczątkowe sygnały, zastosować można technologie oparte na biofeedback – biologicznym sprzężeniu zwrotnym. Wykorzystujące je nowoczesne urządzenia są...

 • Udar mózgu: Objawy i leczenie

  O tej chorobie warto mówić, ponieważ stanowi trzecią co do częstości przyczynę zgonów na całym świecie. W Polsce każdego roku zapada na nią aż 75 tysięcy osób. Dowiedz się, jakie nietypowe zaburzenia powinny Cię zaniepokoić oraz w jaki sposób możesz uchronić się przed wystąpieniem groźnego udaru.

 • Udar mózgu w jednej chwili może nas pozbawić sprawności, samodzielności, zdolności porozumiewania się. Często uszkadza wzrok lub słuch. Co roku doznaje go około 70 tys. Polaków.

Dyskusje na temat: rehabilitacja udar mózgu
 • Re: Udar mózgu! Liczy się każda minuta

  To miałaś szczęście. W dużym mieście w kujawsko - pomorskim lekarz mówi, że rehabilitacja jak najszybciej ale nigdzie nie ma miejsc, trzeba czekać od 1 - do 2 lat na miejsce. Załatwiłam prywatnie rehabilitanta który przychodzi do domu, opiekunkę (bo ja pracuję) nawet na materac przeciwodleżynowy musiałabym czekać ok. pół roku (kupiłam sama)