• Informacje na temat:

  rak bezobjawowy

Artykuły na temat: rak bezobjawowy
 • Fakt, że na początku rak płuc przebiega w sposób bezobjawowy to najpoważniejszy problem w diagnostyce i możliwości szybkiego leczenia. Wynika to z tego, że płuco jest idealnym środowiskiem do długiego rozwoju nowotworu bez dawania objawów - rak płuca nacieka tkanki zewnątrzpłucne lub rozrasta się wewnątrz oskrzeli.

 • Rak trzustki jest bardzo groźnym nowotworem - kiedy pojawiają się objawy może być za późno na jego leczenie. Operacyjne usunięcia raka trzustki nie zawsze jest możliwe i pozostaje jedynie leczenie paliatywne.

 • Rak prostaty atakuje najczęściej panów po 50-tce. Im szybciej wykryty tym większe szanse na jego wyleczenie. Największą barierą staje się jednak nie dostęp do specjalistów, ale wstyd przed przyznaniem się do męskiej słabości.

 • ...ryzyko złapania żółtaczki pokarmowej istnieje też w trakcie różnego rodzaju zabiegów (np. wizyta u dentysty, zrobienie tatuażu czy manikiuru). Największe ryzyko zachorowania dotyczy osób, które...

 • Rak wątroby to w większości przypadku nowotwór złośliwy, który jest częstym powodem zgonów. Powstaje on w komórkach wątroby, zwłaszcza w obrębie tkanek w stanie zapalnym.

 • Niemal 80 procent przypadków raka szyjki macicy jest diagnozowanych w państwach rozwijających się. Choroba zajmuje tam pierwsze miejsce wśród przyczyn zgonów kobiet. Zagrożenie tym nowotworem jest wszędzie takie samo, ale nie wszędzie kobiety tak samo dbają o profilaktykę i nie zawsze mają zapewniony dostęp do właściwej opieki zdrowotnej.

 • ...frakcji: dobrego cholesterolu HDL i złego LDL. Te informacje są istotne, bo czasem ogólny poziom cholesterolu jest prawidłowy, ale zbyt wysoki jest poziom frakcji LDL, co stanowi ryzyko rozwoju(...) może świadczyć o złej diecie, niewydolności nerek, cukrzycy, łuszczycy, zespole nerczycowym, niedoczynności tarczycy i zastoju żółci. Wynik poniżej tej normy występuje w trakcie stosowania...

 • ...wyrostek? – zastanawiała się 38-latka. Po powrocie zgłosiła się do lekarza rodzinnego. Ten wysłał ją do ginekologa. – Jaki charakter mają pani dolegliwości? – zapytał lekarz. – Kilka razy dziennie(...) stwierdzić na podstawie USG, jaki charakter ma ta zmiana. Konieczna okazała się dalsza diagnostyka. Ginekolog wypisał skierowanie na specjalistyczne badanie krwi, pozwalające wykluczyć chorobę nowotworową...

 • ...chorujemy oraz czy... zastosowano leczenie. W okresie bezobjawowym nikt nie zdaje sobie sprawy, że jego zdrowie i życie stoi pod znakiem zapytania, a on sam jest zagrożeniem dla innych osób, gdyż(...) – wytwarza nasz organizm. Test taki można traktować jako badanie przesiewowe, tj. wykrywające osoby z ryzykiem zakażenia. Nie trzeba specjalnie się do niego przygotowywać. Nie jest też wymagane bycie na...

 • Gdy na zewnątrz robi się ciepło, rośnie zagrożenie chorobami brudnych rąk, w tym żółtaczką typu A. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób się przed nią bronić.