• Informacje na temat:

  przeciwciała dla wzw

Artykuły na temat: przeciwciała dla wzw
 • PANI: Podobno statystyki zakażeń WZW typu C ujawniają tylko kilka procent zachorowań. Jaka naprawdę jest skala problemu w naszym kraju? PROF. Alicja Wiercińska-Drapało: Nie dysponujemy danymi(...). Jak to w ogóle możliwe? Zakażenie HCV wywołującym WZW typu C najczęściej przez wiele lat przebiega bezobjawowo. Wirus niszczy komórki po cichutku, niepostrzeżenie. Wątroba nie jest unerwiona, więc nie...

 • ...się przeciwciała, może minąć nawet 9 (zwykle ok. 3) miesięcy. Lecz to nie przeciwciała przesądzają o chorobie, a pozytywny wynik testu HCV-RNA. W Polsce najczęstszy jest typ 1 WZW C, najtrudniejszy(...) Skąd mam wiedzieć, że jestem zarażona żółtaczką typu C? Nawet ponad trzy czwarte przypadków tej choroby (zwanej w skrócie WZW C lub HCV) przebiega początkowo w sposób...

 • Wiele z nas zwyczajnie się ich obawia lub… uważa za zbędne. Niesłusznie! Nasi eksperci wyjaśniają, dla kogo i kiedy szczepienia są naprawdę ważne.

 • Wiele szczepionek podawanych nam w dzieciństwie nie gwarantuje ochrony na całe życie. Mogło się zdarzyć, że jakaś nas ominęła. Dlatego warto odnowić niektóre szczepienia.

 • Od lipca 2015 roku refundacją objęto pierwszą bezinterferonową terapię wirusowego zapalenia wątroby (WZW) typu C. W Polsce wirusem HCV zakażonych jest ponad 230 tys. osób, ale zdiagnozowano tylko ok. 30 tys. z nich. Ogromna większość nie jest świadoma swojej choroby.

 • Wirusowe zapalenie wątroby typu C

  Niebezpieczeństwo zarażenia WZW typu C jest wysokie wśród niektórych grup zawodowych, jednak nie tylko ich przedstawiciele powinni uważać. Jak chronić się przed chorobą, w jaki sposób ją rozpoznać i leczyć, podpowiada nasz internista.

 • Cicha epidemia: żółtaczka

  Niebezpieczeństwo zarażenia WZW typu C jest wysokie wśród niektórych grup zawodowych, jednak nie tylko ich przedstawiciele powinni uważać. Jak zabezpieczyć się przed chorobą, w jaki sposób ją rozpoznać i leczyć, podpowiada nasz ekspert, który wielokrotnie miał do czynienia z nieświadomymi w tej kwestii pacjentami.

 • Ta diagnoza zabrzmiała jak wyrok. WZW typu C uważano wtedy za bardzo trudne do leczenia, a Marta była w ciąży. Okazuje się jednak, że zawsze trzeba mieć nadzieję. Dziś Marta jest zupełnie zdrowa!

 • Coraz więcej rodziców podważa słuszność podawania swoim pociechom przeciwciał chroniących przed poważnymi chorobami. Dlaczego to błąd? Poznaj prawdę o szczepionkach.

 • ...w zakresie zagrożeń, jakie dla naszego zdrowia i życia niosą wirusy wywołujące zapalenie wątroby. Z okazji obchodzonego 28 lipca Światowego Dnia WZW (Wirusowego Zapalenia Wątroby) w kilkunastu(...) tylko w Polsce. Dlatego WHO uznała WZW typu C za jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych XXI wieku. dlaczego warto się przebadać? Na WZW typu C, wywoływane przez wirusa HCV (Hepatitis...