• Informacje na temat:

  prawidłowe ciśnienie krwi u człowieka

Artykuły na temat: prawidłowe ciśnienie krwi u człowieka
 • Ciśnienie krwi to siła, z jaką płynąca krew naciska na ściany naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne są elastyczne, mogą się skurczać i rozkurczać kontrolując w ten sposób ciśnienie krwi. Wysokie panuje w tych naczyniach, które są umięśnione i sprężyste. Niskie zaś w tych, które są wiotkie.

 • ...mmHg jest niewystarczające do prawidłowego dotlenienia i odżywienia organizmu człowieka. Może być ono sygnałem poważnych zaburzeń prowadzących do stanu zagrożenia życia, jakim jest wstrząs. Jednak(...) ciała, co jest związane z przemieszczeniem dużych ilości krwi do dolnych partii ciała. Uważa się, że niskie ciśnienie sprzyja długowieczności. Potwierdzają to badania naukowe? Tak, pod warunkiem...

 • Na nadciśnienie tętnicze cierpi co trzeci Polak. Jeśli należysz do tej grupy, zastosuj dietę DASH. Po miesiącu ciśnienie obniży się nawet o 10 mm/Hg.

 • Potas jest jednym z minerałów, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Reguluje ciśnienie krwi, wpływa na rytm serca i na gospodarkę wodną. Brak potasu powoduje hipokaliemię, która występuje w przypadku, gdy poziom jego we krwi spada poniżej 3,5mmoli/litr.

 • Kod kolorystyczny warzyw i owoców

  Są nieodłącznym elementem prawidłowej diety każdego człowieka. Niezwykle istotne jest, by w naszym menu znalazły się różnobarwne, świeże i soczyste produkty – najlepiej sezonowe. Sprawdź, jaki mają wpływ na Twój organizm.

 • Dlaczego wśród długowiecznych ludzi jest tak wielu Azjatów? To zasługa wodorostów. Na serio. Badania prowadzone w różnych częściach świata potwierdzają, że algi morskie obniżają ciśnienie krwi, wspomagają odchudzanie, walczą z dermatozami i przeciwdziałają nowotworom.

 • Kontroluj ciśnienie. Utrzymujące się podwyższone ciśnienie prowadzi do zwężenia tętnic i rozwoju blaszek miażdżycowych. Jeśli któraś z wartości pomiaru lub obie przekraczają 140/90 mm Hg, koniecznie idź do lekarza.

 • Panuje powszechne przekonanie, że cholesterol to coś, co zagraża naszemu zdrowiu, przyczynia się do chorób układu krążenia, takich jak zawał, udar mózgu bądź miażdżyca. Tymczasem prawda wygląda nieco inaczej, bowiem cholesterol to niezbędny składnik każdej ludzkiej komórki umożliwiający jej prawidłowe funkcjonowanie, który zaszkodzić nam może, ale... dopiero w określonych okolicznościach. Zdaniem...

 • Ta postępująca choroba dużych tętnic dotyczy niemal każdego człowieka. Choć wiadomo o niej wiele, jej przyczyna wciąż pozostaje zagadką. Nie ma też metod,...

 • Spacery, bieganie, jazda na rowerze czy prace w ogródku to najlepsza metoda zachowania sprawności fizycznej i umysłowej do późnych lat. Na czym polega przewaga zajęć „terenowych” nad ćwiczeniami w domu lub na siłowni? Świeże powietrze bogate w tlen odmładza. Zaś zmienne warunki atmosferyczne ćwiczą naczynia krwionośne, które kurczą się i rozszerzają, dostosowując szybkość krążenia krwi do...