• Informacje na temat:

  powody nadżerki

Artykuły na temat: powody nadżerki
 • ...lub wynik cytologii niepokojący, trzeba zmianę usunąć. Często stosowaną metodą leczenia nadżerki jest usunięcie zmienionego fragmentu szyjki macicy elektrodą w kształcie drucianej pętli (zabieg LOOP(...). Prywatnie kosztuje, ok. 250 zł. Kriokoagulacja. To inna forma usuwania nadżerki. Chory nabłonek wymraża się ciekłym azotem. Zabieg nie pozostawia blizny na szyjce macicy, ale usunięta tkanka jest...

 • Zauważyłam u siebie upławy. Podejrzewam, że to z powodu nadżerki szyjki macicy. Jak się to leczy? - chce wiedzieć Barbara (35 l.) z Ełku.

 • Nadżerka w ciąży: Czy leczyć

  Decyzja o ewentualnym leczeniu nadżerki musi należeć do ginekologa prowadzącego ciążę. Po wykryciu nadżerki, powinien zrobić cytologię, by upewnić się, czy zmiany nie mają charakteru nowotworowego. Proszę jednak nie martwić się na zapas: u przyszłych mam nadżerki zwykle nie wskazują na rozwój nowotworu i w związku z tym ich...

 • ...zalecanych przez Twojego lekarza. Zwykle trzeba ją wykonać od razu po wyleczeniu nadżerki, a potem zgłaszać się raz w roku, zawsze w połowie cyklu miesiączkowego. Na 4 dni przed cytologią nie stosuj...

 • Złość, smutek oraz lęk często wywołują poważne dolegliwości

 • ...hormonalnej, szczególnie jednoskładnikowej (minipigułki). W takim wypadku lekarz zmieni ci pigułki lub zaproponuje inną metodę antykoncepcji. Możesz mieć nadżerkę Przyczyną nadżerki (niewielkiej ranki w okolicy ujścia szyjki macicy) może być stan zapalny pochwy i szyjki macicy wywołany przez grzyby, wirusy lub chlamydie. Częstym objawem nadżerki są właśnie plamienia. Lekarz wykryje zmianę podczas...

 • Pięć lat temu usunęłam pęcherzyk żółciowy z powodu kamicy. Po operacji czułam się źle: miałam biegunki, bolało mnie w lewym boku, było mi gorzko w ustach. W tym czasie zrobiłam dwie gastroskopie. Wychodziła mi duża ilość żółci w żołądku i nadżerki. Objawy nie ustępują, choć biorę polprazol, ulgas tran i helicid. Katarzyna z Sanoka (ŻnG 12)

 • Pięć lat temu usunęłam pęcherzyk żółciowy z powodu kamicy. Po operacji czułam się źle: miałam biegunki, bolało mnie w lewym boku, było mi gorzko w ustach. W tym czasie zrobiłam dwie gastroskopie. Wychodziła mi duża ilość żółci w żołądku i nadżerki. Obja wy nie ustępują, choć biorę polprazol, ulga stran i helicid. Katarzyna z Sanoka (ŻnG 12)

 • Pięć lat temu usunęłam pęcherzyk żółciowy z powodu kamicy. Po operacji czułam się źle: miałam biegunki, bolało mnie w lewym boku, było mi gorzko w ustach. W tym czasie zrobiłam dwie gastroskopie. Wychodziła mi duża ilość żółci w żołądku i nadżerki. Objawy nie ustępują, choć biorę polprazol, ulgastran i helicid. Co robić? - pyta Katarzyna z Sanoka.

 • Traktujemy je raczej w kategoriach irytującej przypadłości, a nie problemu zdrowotnego. Najpierw w kąciku ust tworzy się czerwona plama, następnie skóra pęka i powstaje bolesna nadżerka. Przypomina o sobie za każdym razem, gdy weźmiemy do ust coś kwaśnego, słonego lub po prostu szeroko ziewniemy.

Dyskusje na temat: powody nadżerki
 • Nadżerki nie wolno usuwać przez wypalanie czy wymrażanie !!!

  doktor powiedziała, że w przypadkach kobiet nie mających jeszcze dzieci powinno się stosować najdelikatniejszą formę leczenia...Powody powstawania nadżerki są niewiadome, ja obwiniałam tampony, które być może podrażniały mój delikatny "środek", stosunków jeszcze nie miałam, więc nie zwalę winy na faceta hehe. Pozdrawiam i nie bój się nadżerki. Ma ją bardzo wiele kobiet i jest uleczalna.