• Informacje na temat:

  potas wyniki krwi

Artykuły na temat: potas wyniki krwi
 • Badanie biochemiczne polega na ocenie składu osocza. Oznacza się w nim poziom białek i ele ktrolitów (np. potas, wapń, żelazo).

 • Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić badanie krwi. Jego wyniki nierzadko są pierwszą oznaką rozwijających się chorób. Czasami bardzo poważnych!

 • Wybierasz się na badania analityczne krwi i moczu? Przygotuj się, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowego wyniku oraz błędnego rozpoznania choroby. Aż 3/4 błędów powstaje na etapie przedlaboratoryjnym na skutek niewiedzy pacjentów.

 • ...), a równe lub pow. 180/110 mmHg – III stopnia, czyli ciężkie. Takie wartości to już powód, by się leczyć, w przeciwnym razie grozi nam choroba niedokrwienna serca, zawał oraz udar mózgu. Ważne(...) nadmierne wydzielanie w organizmie substancji zatrzymującej wodę i sód, a zwiększającej wydalanie ochronnego dla tętnic potasu). Nadciśnienie często długo nie daje żadnych objawów lub są one całkiem...

 • Kurcze, popularnie zwane skurczami, to nieoczekiwane skrócenie włókien mięśnia spowodowane m.in. stresem, urazem, niedoborem potasu. Jeśli ciepły okład i delikatny masaż bolącego miejsca nie przynosi ulgi, należy skontaktować się z lekarzem.

 • Masz skurcze? Ratuj żyły!

  Dolegliwości są najczęściej skutkiem nieprawidłowej cyrkulacji krwi.

 • ​Elektrolity i ich rola w organizmie

  Elektrolity to wodne roztwory jonów - atomów naładowanych elektrycznie dodatnio lub ujemnie. Substancje takie jak chlor, potas, sód, rozpuszczone w wodzie w postaci jonów mają niezwykle istotne znaczenie dla funkcjonowania układu nerwowego - dzięki zdolności do przewodzenia prądu elektrycznego umożliwiają przewodzenie impulsów nerwowych, a więc też pracę mózgu i całego układu nerwowego.

 • Jesteś przekonana, że tłuszcz to samo zło i najlepiej go unikać? Wyniki badań przeczą temu. Wykluczając go z diety, nie schudniesz, ale możesz pozbawić się składników niezbędnych dla organizmu. Gdzie ich szukać? W dobrych tłuszczach. Podpowiadamy, które powinny znaleźć się w codziennej diecie, a które tylko pozornie są zdrowe.

 • ...krwi pod kątem: liczby płytek, poziomu hemoglobiny, ilości czerwonych i białych ciałek, wartości INR, stężenia białka C-reaktywnego (CRP), poziomu cholesterolu, sodu i potasu, stężenia mocznika oraz(...) mniej drożne tętnice. Stale przeciążone, może w końcu nie być w stanie podołać swoim „obowiązkom”. ● Cukrzyca. Nadmiar glukozy we krwi powoduje, że w sercu gromadzą się substancje, które upośledzają...

 • Od kilku lat nie mogę zajść w ciążę, a ostatnio okazało się, że w mojej krwi są obecne przeciwciała chlamydii. Czy to przez to nie mogłam zostać mamą?

Dyskusje na temat: potas wyniki krwi
 • Re: Nawyki dobre dla jelita grubego

  ale za duzo blonnika nie powinno sie jesc bo wyplukuje magnez ,potas ,wapno ,ktore sa najwazniejsze dla zycia ,a tak najbardziej magnez,stad nazywany Krolem Zycia ,kazdy ma jego nieodborya wyniki z krwi sa nieprawdziwe ,bo w kazdej czesci ciala jest inny procent np.magnezu , i bardzo zle leczy sie ludziii ,bo wtedy powstaje miazdzyca i problem z mysleniem ,nie dotleniony mozg ,serce ,zle krazenie

 • Re: Dodaj sobie energii

  I jak długo ten katelin+ stosowałaś / stosujesz? Robiłam sobie niedawno badania krwi, tak żeby sprawdzić czy wszystko jest okej. Wyniki dobre, ale potas odrobinę za niski. Takie kapsułki wystarczą żeby go unormować? Czy muszę koniecznie iść do lekarza?