• Informacje na temat:

  poronienie a kolejna ciąża

Artykuły na temat: poronienie a kolejna ciąża
 • ​Czy jeszcze kiedyś mi się uda? Ciąża po poronieniu

  ..."Czy znowu poronię?", "Czy uda mi się urodzić zdrowe dziecko?" to pytania, które bardzo często kobiety zadają sobie po poronieniu. Zrozumiałe jest, że obawiają się o kolejną ciążę. Należy więc głośno powiedzieć, że poronienie nie przekreśla szans na urodzenie zdrowego dziecka w przyszłości.

 • Ciąża: Odwarstwienie kosmówki

  Jestem w 14. tygodniu ciąży. Podczas badania USG lekarz stwierdził u mnie odwarstwienie kosmówki. Co to właściwie oznacza i czy może grozić mi poronienie?

 • Zaglądanie w głąb człowieka - odpowiedź na problem poronień

  ...w Polsce to ogromny problem, szacuję się, że co roku roni około 40 tysięcy kobiet, jest to co szósta zdiagnozowana ciąża. Gdybyśmy chcieli uwzględnić także bardzo wczesne poronienia, okazałoby się, że co druga ciąża w kraju obumiera przedwcześnie.  Ponad 60% poronień spowodowanych jest wadami genetycznymi i w tym kierunku skłania się nowoczesna diagnostyka poronień .  Badania genetyczne...

 • Badania genetyczne w diagnostyce poronień

  ...​W sytuacji, gdy dochodzi do poronienia, rodzice często mają wątpliwości czy wykonać badania genetyczne. Nie dopuszczają do siebie myśli, że przyczyną może być choroba genetyczna tym bardziej, gdy w ich rodzinie nie występowały nigdy wady i nie było problemów z ciążami. Uważają, że takie badania nie są konieczne skoro są zdrowi i już mają zdrowe dzieci. Należy jednak zadać pytanie: czy oznacza...

 • Ciąża po 40 to już nie tylko przywilej gwiazd - coraz więcej kobiet późno decyduje się na pierwsze lub kolejne dziecko. Ciąża po 40 niesie ze sobą nie tylko ryzyko - może być ogromnym szczęściem dla rodziców.

 • ...narodzonego dziecka. Jeżeli ciąża trwała dłużej niż 16 tygodni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że narządy rozrodcze będą już na tyle rozwinięte, że lekarz organoleptycznie stwierdzi płeć dziecka.  Wtedy przed rodzicami nie pojawią się żadne dodatkowe komplikacje i będą mogli rozpocząć procedurę pogrzebową. Jeżeli jednak ciąża została utracona wcześniej, konieczne będą badania genetyczne. Badania...

 • Ciąża: Ból w pachwinie. Co robić

  Kilka dni temu poczułam dziwne kłucie w dole brzucha, w okolicach pachwin (obecnie jestem w 12. tygodniu ciąży). Czy to znaczy, że ciąża może być w jakiś sposób zagrożona?

 • "Tęczowe dzieci" - symbolem nadziei na macierzyństwo

  Dzieci urodzone przez kobiety, których pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem nazywane są "tęczowymi dziećmi". Skąd ten przydomek? Tęcza pojawiająca się na niebie po burzy zwiastuje lepszą pogodę. Tak samo jest z "tęczowymi dziećmi", które po burzy, jaką było poronienie dają swoim mamom nadzieję na szczęśliwe macierzyństwo.

 • Nie myl żylaków z zakrzepicą

  Kolejna ciąża? Zwróć baczną uwagę na swoje nogi.

 • Nawet, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, w każdym z trzech jej trymestrów mogą się pojawiać różne, charakterystyczne dla tego okresu dolegliwości. Podpowiadamy, jak możesz sobie pomóc domowymi sposobami i kiedy powinnaś zasięgnąć porady lekarza.