• Informacje na temat:

  pleśniawki

Artykuły na temat: pleśniawki
 • Pierwszym objawem pleśniawki u dzieci jest biały nalot w jamie ustnej przypominający osad po mleku lub ziarnisty serek. Jest to zakażenie wywołane przez grzyby drożdżaki, które obejmuje zarówno wewnętrzną stronę policzków, podniebienie oraz język. Przy próbie starcia nalotu miejsca te zaczynają krwawić.

 • Jak leczyć pleśniawki u dziecka

  Białe plamki często pojawiają się w buzi dziecka po antybiotykoterapii. Oto, w jaki sposób możesz pomóc malcowi, zanim obejrzy go pediatra.

 • Kuracje na pleśniawki, afty, zajady i opryszczkę

  ...pojawić się w jamie ustnej malucha. PLEŚNIAWKI To jedne z najczęściej występujących zmian w buzi dziecka. Zwykle pojawiają się na języku, podniebieniu oraz wewnętrznych stronach policzków. ● Jak(...) (tzw. kandydioza), wywołana przez drożdżaki. Dlatego też pleśniawki często występują u dzieci, które przeszły wcześniej kurację antybiotykową. Podawanie tego leku wyniszcza przyjazne, fizjologiczne...

 • Antybiotyki likwidują infekcje bakteryjne, ale niestety mają też działania uboczne. Oprócz chorobotwórczych bakterii niszczą również te pożyteczne. Najczęstsze skutki uboczne antybiotyków to biegunka, stan zapalny jelit, pleśniawki, afty, grzybica. Dlatego też powinnaś przyjmować probiotyki, które odbudują naturalną florę bakteryjną w organizmie.

 • Antybiotyki to bardzo silna broń przeciw bakteriom, ale nie tylko tym chorobotwórczym, tylko też pożytecznym, które każdy z nas ma w przewodzie pokarmowym. Dlatego często po kuracji cierpimy na problemy jelitowe, biegunki, a także afty, pleśniawki. Kłopoty mają zwłaszcza dzieci, ale z pomocą przyjść im mogą mikroskopijni pomocnicy: zamknięte w kapsułkach mikroorganizmy, które przywracają...

 • Jakie zioła zbierać w lipcu?

  ...go do leczenia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Pomaga również w nieżytach żołądka i jelit oraz w chorobach pęcherzyka żółciowego. Służy także do płukania jamy ustnej. Usuwa pleśniawki...

 • Najczęstszy powód to stan zapalny dziąseł oraz pojawiające się wówczas pleśniawki, ropnie lub zakażenia drożdżakowe. Ale przyczyną może być też niedokrwistość. Powoduje ją np. niedobór żelaza wynikający ze złego odżywiania lub zbyt mała ilość płytek krwi. A także zaburzenia krzepnięcia, krwawienia wewnętrzne i choroby nowotworowe, np. białaczka...

 • Afty – niewielkie zmiany błony śluzowej pokryte białym nalotem z czerwonoróżową otoczką pojawiają się na podniebieniu, dziąsłach, wewnętrznej stronie policzków, języku. Mogą występować pojedynczo lub w grupach. Częściej mają je dorośli niż dzieci (u najmłodszych są to pleśniawki wywołane przez drożdżaki). Afty tworzą się np. w miejscu, gdzie uwiera proteza, gdy obgryzasz końcówki długopisów...

 • Sposób na bolące afty

  ..., poważnych problemów zdrowotnych. Wiele osób myli je też z pleśniawkami, ale to nie to samo. Pleśniawki to zwykle kłopot maluchów. Ich przyczyną są drożdżaki, czyli chorobotwórcze grzyby. Jest to skutek...

 • ...przechodzący przez kanał rodny matki zarażonej grzybicą, będzie miał prawdopodobnie pleśniawki i odparzenia pieluszkowe. Te pierwsze mogą potem doprowadzić do grzybicy sutka karmiącej matki.

Dyskusje na temat: pleśniawki
 • Re: Ocet i cebula na zmiany skórne

  niektóre kobiety mają pleśniawki i zajady , bardzo dobrym produktem od mężczyzn jest sp*erma moczyć kilka razy dziennie, pomaga w 100%- produkt sprawdzony !

 • -

  -

  Na pleśniawki najlepszy jest aftin. Kiedy bedziesz w pOlsce?

 • -

  -

  pozwolilam sobie skopiowac fragmnet jednego artykulu na temat plesniawek: "Nie są groźne, jednak nie należy ich bagatelizować. Pleśniawki to zakażenia drożdżakowe jamy ustnej. Zmiany te mogą(...). Co ważne pleśniawki są zaraźliwe, na ogół infekują także brodawki piersiowe mamy. Podczas leczenia pleśniawek, najlepiej karmić przez kapturek." Pozdrawiam:)

 • -

  -

  Jeszcze dodam, że moi też mieli pleśniawki i nie walczyłam z tym, bo nie robiły im nic złego. Jak kożuch byl już naprawdę widoczny to podczas kąpieli po prostu szybko ścierałam go jałowym gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Nie podobało im się to, ale jak robiłam szybko i sprawnie, to nawet nie jęczeli zbytnio :)))

 • -

  -

  Wilkiem będzie Zuzanna, która wyłoni się z czeluści wózka i krzyknie "A!" (krótko i donośnie) - jeśli ozdrowieje do soboty, jeśli pleśniawki odejdą w niepamięć i jeśli deszcz wyjątkowo zrezygnuje z prezentacji jak to pięknie potrafi padać.... Oj dużo tych "jeśli", ale naprawdę postaramy się z Wampirą!

 • Re: dziura w rajstopie a upadek cywilizacji

  hehe, Tosianno - olej. Ja też jestem złą matką. Moja teściowa ciągle szuka dowodu na moje złomacenie (ło matko - ale mi się napisało) :DDD A to pleśniawki ma dziecko!!! (a to osad z mleczka na języku); a to "co ty zjadłaś - dziecko ma wysypkę" (a to normalne u noworodków); a to za zimne nóżki i dziecko przeziębię... phi, olać Tosia, olać. Nie pozwalaj, żeby to bolało!