• Informacje na temat:

  pieczenie w kończynach dolnych

Artykuły na temat: pieczenie w kończynach dolnych
 • Od roku pieką mnie stopy, od kostek aż do czubków palców. Kilka razy w ciągu dnia muszę usiąść z podniesionymi nogami, co przynosi chwilową ulgę. Wieczorem ból po prostu rozsadza mi stopy. Miałem zakrzepicę żył głębokich kończyn dolnych, ale żyły są już drożne - pyta Bronisław O. z Wrzosowa.

 • Od roku pieką mnie stopy, od kostek aż do czubków palców. Kilka razy w ciągu dnia muszę usiąść z podniesionymi nogami, co przynosi chwilową ulgę. Wieczorem ból po prostu rozsadza mi stopy. Miałem zakrzepicę żył głębokich kończyn dolnych, ale żyły są już drożne. Bronisław z Wrzosowa.

 • Od roku pieką mnie stopy, od kostek po czubki palców. Parę razy dziennie muszę siedzieć z uniesionymi nogami, co przynosi chwilową ulgę. Wieczorem ból po prostu rozsadza mi stopy. Miałem zakrzepicę żył głębokich kończyn dolnych, ale żyły są już drożne. Bronisław z Wrzosowa (ŻnG 27)

 • Od roku pieką mnie stopy, od kostek aż do czubków palców. Kilka razy w ciągu dnia muszę usiąść z podniesionymi nogami, co przynosi chwilową ulgę. Wieczorem ból po prostu rozsadza mi stopy. Może ktoś z Czytelników coś mi doradzi? Miałem zakrze- picę żył głębokich kończyn dolnych, ale żyły są już drożne. Bronisław O. z Wrzosowa (ŻnG 27)

 • Kilka razy w ciągu dnia muszę usiąść z uniesionymi nogami, co przynosi chwilową ulgę. Wieczorem ból po prostu rozsadza mi stopy. Może ktoś z Czytelników coś mi poradzi? Dodam, że dwa lata temu chorowałem na zakrzepicę żył głębokich kończyn dolnych, ale po leczeniu żyły są już drożne. Bronisław O. z Wrzosowa...

 • ...odpowiadać za uczucie ciężkich, twardych nóg oraz ich obrzęk. Gdy na zewnątrz jest gorąco, rośnie też temperatura naszego ciała, w tym kończyn dolnych. Znajdujące się w nich żyły poszerzają się. Przez to...

 • Uczucie mrowienia kończyn dolnych często określa się jako drętwienie nóg. Może to być również odczuwalne jako ból, ociężałość. Takie wrażenia czuciowe lekarze określają mianem parestezje. Możemy wyróżnić kilka podstawowych przyczyn tego stanu.

 • Moja 43-letnia córka cierpi na pieczenie i swędzenie pięt. Córka pracuje w służbach mundurowych, często po 16 godzin chodząc w obuwiu typu wojskowego, za kostki. Czy to ma jakieś znaczenie? - chce wiedzieć Diana z Malborka...

 • Jestem osobą 67-letnią. Od kilku lat cier pię na kurcze, pieczenie, mrowienie i drętwienie nóg. Najbardziej przeszkadzają mi one, gdy kładę się do łóżka. Nie mogę wte dy dotknąć nogą do nogi. Od kilku miesięcy przyjmuję lek o nazwie Gabapentin Teva, ale nie widzę poprawy. Może pomoże mi ktoś z Czytelników? - pyta Marianna z Łodzi.

 • Nieestetyczne żylaki

  ...? Niekoniecznie. Niektórzy mają na nogach wyraźnie żylaki, ale nie odczuwają żadnych dolegliwości. Inni natomiast narzekają na bóle, obrzęki, pieczenie i puchnięcie nóg, odczuwają nawet drętwienie w nocy, a mimo(...), pończoch czy skarpet). Dobre efekty przynoszą także leki flebotropowe, które zwiększają napięcie ścian żył, jednocześnie zmniejszając nadciśnienie i zastój żylny w kończynach. Choroba żylakowa ma jednak...