• Informacje na temat:

  pieczenie skóry na całym ciele

Artykuły na temat: pieczenie skóry na całym ciele
 • Półpasiec to choroba wirusowa. Atakuje przy spadku odporności, jest więc sygnałem, że w naszym ciele dzieje się coś złego.

 • Wypukłe bąble, zaczerwienienie i swędzenie skóry jak po dotknięciu pokrzywy to najczęściej objawy reakcji alergicznej. Wiosną o nią nietrudno. Dowiedz się, co ją wywołuje i jak sobie z nią radzić.

 • Podczas ostatniej zimy moja 3-letnia córeczka po wyjściu na dwór w mroźne dni dostawała na ciele dziwnego uczulenia. Czy to objaw alergii?

 • Gdyby człowiek się nie pocił, umarłby z powodu przegrzania organizmu. Pot służy bowiem ludziom do termoregulacji – parując na powierzchni skóry, chłodzi ciało.

 • Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak doskonałym mechanizmem jest ludzki organizm. Nieustannie atakują go bakterie i wirusy, a on je zwalcza. Codziennie też w naszym ciele powstają komórki rakowe. Na szczęście nasz organizm jest wyposażony w siły obronne, które sprawiają, że nowotwór się nie rozwija.

 • Ciąża tydzień po tygodniu: Jak rozwija się dziecko

  Już wkrótce będziesz mamą! Przed tobą 9 niezwykłych miesięcy: w tym czasie twoje maleństwo będzie intensywnie się rozwijać, a w twoim ciele zajdą różne zmiany. Niektóre z nich mogą wzbudzać twój niepokój. W takiej sytuacji warto zaufać ekspertom. Przekonają cię, że to, co teraz czujesz, jest zupełnie naturalne i że tak naprawdę nie masz powodu do obaw.

 • Oparzenia u dzieci - jak się zachować

  ...siebie żrącą substancję, np. płyn do mycia toalet lub kuchenek. Oparzenie żrącą substancją powoduje pieczenie i ból. Strząśnij płyn ze skóry, poparzoną kończynę włóż pod zimną wodę, by zmyć(...)Oparzenia termiczne Powstają, gdy na skórę działa wysoka temperatura. Objawiają się piekącym bólem, zaczerwienieniem skóry, obrzękiem oraz pęcherzami wypełnionymi płynem. To, jakie symptomy...

 • ...może się nasilać zależnie od pory dnia i różnych czynników zewnętrznych. Co mu towarzyszy? ● Charakterystycznym objawem AZS jest przesuszenie skóry na całym ciele. Naskórek jest matowy i stale się(...), często traci apetyt. Popłakuje, ponieważ odczuwa ból i pieczenie. ● Przy właściwej pielęgnacji stan skóry powinien się z dnia na dzień poprawiać. Wówczas czerwone „placki” zmniejszają się...

 • .... Staraj się unikać długiego stania. Kiedy odpoczywasz, układaj nogi nieco wyżej. Kiedy do lekarza: Jeśli obrzęki nie dotyczą tylko dłoni i stóp, ale pojawiają się na całym ciele, a dodatkowo(...) świąd nie tylko na brzuchu, ale na całym ciele, jak najszybciej zgłoś się do ginekologa. Taki objaw może świadczyć o cholestazie ciężarnych, która czasem wymaga leczenia w szpitalu. Cholestaza zwykle...

 • ...na całym ciele. Przy radioterapii – w miejscach napromieniowanych. Podczas leczenia myjmy włosy delikatnymi szamponami, nie używajmy farb, suszarki itp. Jeśli wiemy, że czeka nas utrata włosów(...) turban. Unikajmy bezpośredniego promieniowania słonecznego czy mroźnego powietrza. Chemioterapia może wywołać łuszczenie skóry, wysypkę, świąd, zaczerwienienie. Radioterapia sprawia, że w naświetlanym...